Nezavděčíš se...

17. říjen 2016 | 20.08 |

"V týmové práci vždycky něco nevyjde. A můžeš se vsadit, že to bude tvoje chyba." - Murphyho zákony o práci

V práci jsem šest měsíců, začínám sedmý. "Všechno se budeš učit pomalu, neboj se," říkávali. Chyba! Na začátku září odešla z účátny má drahá kolegyně, za lepším. Za tu krátkou dobu se z nás stali přátelé a já jí kariérní postup moc přeju. Tvrdě maká a nový posun za lepším si prostě zaslouží.

Za tu krátkou dobu jsem se toho naučila kvanta a mohla bych za to dát ruku do ohně. Ještě ve čtvrtek ráno jsem si byla jistá, že to občas zadře, ale vlastně vše funguje, jak má  a já jsem dobrá. Problém je v nové spolupracovnici. Místo kolegyně na fulltime tam mám externistku, která přijde dvakrát týdně, přičemž 80% veškerého dění v účtárně visí na mně. Proto mě naštvalo, když mi ve čtvrtek volala ohledně uzávěrky, jenž byla potřeba opravit a ona to se mnou chtěla opravovat po telefonu, což jde fakt těžce. Koukáte například do tří různých šanonů najednou a do toho máte držet telefon a řešit věci po telefonu. Jsem startovací, a tak jsem kolikrát reagovala dost podrážděne, to chápu, to je moje chyba.
Ve čtvrtek odpoledne si mě ale zavolal k sobě šéf a mně spadla brada. Vytýkání, že nemám být na paní novou účetní nepříjemná chápu a jsem ochotna se za ně omluvit na obou stranách - to jsem také udělala. Nepochopila jsem ale to ostatní. Já opravdu věřila, že je se mnou šéf spokojený. O to větší překvapení bylo, když mi řekl, že není a že si nemyslí, že já bych na tuto práci měla. Navíc je to prý týmová práce a já všechny ostatní oddělení brzdím, nestíhám a už vůbec bych po půl roce neměla dělat chyby.

Vše jsem odkývala a šla domů a doma mi najednou všechno došlo. Všechno to, co mi vlastně řekl. Přemýšlela jsem nad tím celý víkend a nic jiného se mi snad ani do hlavy nedostalo. Byla jsem rozhodnutá bojovat sama za sebe a rozhodnutá jít za ředitelkou. Připravit si podklady co dělám, jak mi práce přibyla od dob nové účetní a že dělám psí kusy, abych zvládala a myslím si, že zvládám, ale šéf si to nemyslí. Dneska mi pánové v práci poradili, ať ho neobcházím a jdu nejdřív za ním, když nebude zbytí, půjdu za ředitelkou. Tak tedy jo! Jenže to jsem netušila, že šéf za ředitelkou už v pátek byl, aby si vylil srdíčko, že je se mnou nespokojený. Prostě si mě dnes ráno zcela nečekaně zavolala k sobě ohledně diskuze kvůli tomuhlec. Sebrala jsem veškeré své sebevědomí a papíry a vyrazila za ní. Všechno jsem vysvětlila, jak se věci mají atd. Po předložení se nedivila a ještě konstatovala, že s takovým kvantem zvládám dobře. Prý se ani nemusím bát o odměny před Vánocema. Prý se bude chtít ještě jednou mluvit o mně se šéfem. Poradila mi, že mám pobrat stejné papíry a dojít za ním ještě jednou. Obhájit se, ukázat podklady a dokázat, že nejsem tupá.

Inu... dopoledne jsem vyrazila za šéfem. Výsledek? Moje podklady o rozsahu práce a rozsahu nové práce ho vůbec nezajímali. Na argumenty ohledně toho, že tam jsem teprve jen půl roku a že Andrea přede mnou to tam sama od začátku zvládala, ale s tím rozdílem, že ona tam ale sama zůstala po roce a půl zatímco já po šesti měsísích. A víte co? To prej není takový problém!

Jedno je ale jisté. U ředitelky mám zastání naprosto maximální a můj pan šéf jde kvůli mně zítra na kobereček, protože se řídě nelíbí, že ho nezajímají moje argumenty a mele si svou. Tak či tak, nějak mě to dorazilo a teda upřímně... i jsem si pobrečela.

Jedno pozitivum bych tady ale měla. Byla jsem v úterý omrknout ten hudební klub a s pánem majitelem jsme si sedli, a tak okamžitě kývl na spolupráci. Tím se tedy ze mě stal produkční hudebního klubu a já už koukám, co bych uspořádala za jaký koncert. Po domluvě jsme tam ještě nějakou tu dobu seděli a kecali tak nějak kolem hudby o všem možném a bylo to fajn :-).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nezavděčíš se... boudicca 18. 10. 2016 - 22:19
RE: Nezavděčíš se... hroznetajne 19. 10. 2016 - 06:25
RE: Nezavděčíš se... tlapka 19. 10. 2016 - 10:08
RE: Nezavděčíš se... zlomenymec 19. 10. 2016 - 15:21
RE: Nezavděčíš se... lvice 25. 10. 2016 - 23:32