Jak jsme předělávali kuchyň

12. květen 2015 | 15.50 |

https://igcdn-photos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t51.2885-15/11226757_934730776547484_405805521_n.jpgDo zápasu Slovenska s USA (momochodem Slovensko odjíždí domů a do čtvrtfinále postupuje Bělorusko, což mi přijde vážně vtipný :-D) zbývá ještě asi dvacet minut a během toho co jsem si připravovala sváču v podobě kaiserky s domácí malinovou marmeládou a kávy s mlékem z užasného vynálezu, který můžete vidět výše mě napadlo, že bych vám mohla napsat pár řádků o tom, jak u nás probíhala předělávka kuchyně :-D. Nebude to asi ani vtipné, ale třeba se spousta z vás uklidní u faktu, že všude doma to je s otcema stejný :-D.

Než vůbec taťka odkýval předělávku kuchyně, tak to mamku stálo hodně nervů a přemlouvání. Šla ale na to lišácky a ukecala to na to, že předělat se to musí, protože náš korek v kuchyni je po dvaceti letech hnusnej a zničenej od toho, jak je v baráku vlhko. K neuvěření. Kývnul! Mamka rovnou vzdala nějaký boj za nové obklady, že to vydrží se stávajícíma, ale to jednou taťka přišel s tím, že když se to bude předělávat, tak už celý a s obkladama. No, známe ho moc dobře, a tak jsme to všichni odkývali než si to zase rozmyslel a mamka ho ihned následující víkend donutila jet vybrat a koupit nové obklady... neboť kuj železo dokud je žhavé. Tedy... než si to taťka rozmyslí :-D.

Pak už byl asi jen 6ti měsíční proces, kdy mamka 7 dní v týdnu a 24 hodin denně pobíhala po kuchyni a vymýšlela asi tak 1000 + 1 variant, jak by šla kuchyň udělat tak, aby se co nejméně hýbalo s elektrikou a vodou. To se povedlo. K výrobě kuchyně si povolala pána, kterému dělá účetnictví a pán se živí na živnosťák jako truhlář, a tak kvalita kuchyně byla zaručena a my se mohli přestat bát poděsů z Oresy a podobných hrůzostrašných firem, kde bych se bála zakoupit i plastový odpadkový koš :-D.

A nyní už to bude týden, co máme novou kuchyň. Já s mamkou jí milujem. Je plně funkční a ani jedno místo v ní není hluché, je krásná napohled a má šuplíky, které se pomaloučku a potichoučku dovřou sami. Hrnce a misky se tam v pohodě vejdou a člověk nemusí uklízet tyto věci stylem, že je rychle naháže do skříně, zabouchne a rychle uteče :-D. Ovšem táta :-D. Je úplný nepřítel dotýkových přístrojů a náše varná sklokeramická deska je nyní jen dotyková, protože už se ani jinak nevyrábí. Je teď v šachu a neuvaří ani kolínka zvířatům! :-D Jsem zlá dcera, ale musím se smát. Mimo to, to samozavírání skříněk se prý brzo rozpadne a vestavěné spotřebiče přestanou vyrábět a vlastně - proč to mamka chtěla předělávat, když tamty přístroje v kuchyni fungovaly?! Chlap prostě! Před rokem předělával střechu nad dílnou, protože mu pršelo na motorky, ale kuchyň po dvaceti letech nebyla nutná předělat. Proč taky, žj? :-D

Tak dámy či milé slečny. Pokud váš otec, tchán či manžel je stejný nebo podobný, tak si z toho nic nedělejte. Všude je to stejný! Leda, že byste do kuchyně zaparkovali motorku nebo jeho oblíbené auto... to by se pak předělávalo hned! :-D

A tímto bych i také chtěla poděkovat svému taťkovi a mamce. Taťkovi za to, že mi ukazuje odstrašující příklad toho, jak by jednou mohl vypadat můj manžel :-D. Takže z mých už takto vysoce kladených nároků se stávají ještě vyšší kladené nároky. Takže jednou, jestli najdu někoho, kdo bude splňovat vše, co požaduji, tak nemůžu v životě skončit rozvedená, protože prostě nebude proč. Mamince bych chtěla poděkovat taky a to za to, že mi neustále připomíná, že si ty vysoké nároky na muže mám klást a pečlivě vybírat, a tak mi napomáhá k tomu, že se jednou nemůžu v tom výběru seknout :-D.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak jsme předělávali kuchyň boudicca 12. 05. 2015 - 17:09
RE(2x): Jak jsme předělávali kuchyň damn-girl 12. 05. 2015 - 18:03
RE: Jak jsme předělávali kuchyň lvice 12. 05. 2015 - 17:59
RE(2x): Jak jsme předělávali kuchyň damn-girl 12. 05. 2015 - 18:01
RE: Jak jsme předělávali kuchyň tlapka 14. 05. 2015 - 15:23
RE(2x): Jak jsme předělávali kuchyň damn-girl 14. 05. 2015 - 18:25
RE: Jak jsme předělávali kuchyň sigrun 27. 05. 2015 - 15:28