Zapni mozek a jeď dál

20. červenec 2015 | 20.47 |

Dnes jsem se po dvou týdnech vrátila zpět do práce a že to byl krutý návrat. Ono, když si člověk zvykne chodit spát po půlnoci a vstává v devět a najednou musí jít spát v deset, protože už v půl sedmé musí být v práci, tak je to vážně krutý a troufám si říct, že i nelidský!

Ve školce teď máme letní provoz, kdy tam máme děti i z cizích školek a v omezeném počtu a dneska museli rodiče před odevzdáním dítěte ve třídě uhradit stravné, tak proto jsem tam musela být až tak moc  brzo. Jinak chodím na půl osmou. Ty dva týdny volna, ale byl úžasný odpočinek a jen těžko se mi vracelo do pracovního procesu. Než jsem nastoupila na dovolenou, říkala jsem si, kolik toho doma udělám, a jak pojedu na chatu k babičce. Výsledek? S babičkou na chatě jsem nebyla a doma jsem toho zas tolik neudělala, protože jsem byla prostě nehorázně happy, že se můžu zase po roce bez výčitek válet. Babička je sice zklamaná, že jsem s ní nakonec netrávila dva týdny, ale neměl by si člověk prožít dovolenou přesně podle toho, jak jemu nejvíc vyhovuje a měnit plány podle svého aktuálního rozpoložení? Měl! A do toho já si kecat nenechám. Navíc já své babičky navštěvuji min jednou za dva týdny, a tak na mě nemůžou útočit ani s tím, že se jim nevěnuji.

A co jsem tedy během těch dvou týdnu prožila? Na chatě jsem byla stejně - hned z kraje týdne, nýbrž babi s dědou potřebovali pomoct s hrabáním sadu. Zažila jsem i České hrady a u toho navštívila i strejdu, který má hned pod točníkem chatu. Viděla jsem se i se svýma nejbližsíma kámoškama a s tou nejbližší hned několikrát v týdnu :-D. Přemejšlím, jestli už mě nemá plné zuby, ale já jí určitě ne! :-D Během své dovolené jsem s tihla přečíst i skoro celého Kinga (chybí mi posledních šedesát stran). S druhou babičkou jsme i vyrazily na oběd a pošmákli si na výborném obědě v indické restauraci, kterou vedou nefalšovaní indové. Vyzkoušela jsem i svou vysněnou jógu. Byl to teda pro mě nečekaný záhul, ale moc příjemný. Příště se účastním také - no nechoďte, když každý čtvrtek předcvičují na Letné zdarma! :-P Viděla jsem po večerech i mnoho dílů Game Of Thrones.... a začíná mě ten seriál vážně bavit. Činila jsem se i v kuchyni, kde jsem vyzkoušela několik nových receptů a dneska jsem vyzkoušela další novinku - fazolové brownies, které jsou teda naprosto famózní. Vážně dobrota! Objevila jsem  i několik hudebních kapel, a tak mám zase co npvého poslouchar. Samozřejmě jsem si utrácela - pořídila si několik kusů nového oblečení a netuším, kam to za chvíli budu dávat :-D A poslední víkend před konsem dovolené jsem strávila nad počítačem. Rozhodla jsem se přistoupit na to, co už mi mamka kolikrát jakožto účetní na vlastní noze nabízela - pomáhám jí s prací a mám to od ní zaplacené. Budu tedy zase o několik tisíc měsíčně bohatší a jako bonus si tu práci můžu naplánovat, jak se mi to hodí. Prostě luxus!

A začátkem srpna mě čekají další dva týdny dovolené a už teď se nemůžu dočkat. Nevím, jak těch čtrnáct dní přežiju v práci :-D

Jak trávíte léto vy? :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zapni mozek a jeď dál zlomenymec 21. 07. 2015 - 10:51
RE(2x): Zapni mozek a jeď dál damn-girl 31. 07. 2015 - 22:53
RE: Zapni mozek a jeď dál tlapka 23. 07. 2015 - 19:00
RE(2x): Zapni mozek a jeď dál damn-girl 28. 07. 2015 - 22:09