Asi není všechno zlato, co se třpytí

6. listopad 2015 | 21.29 |

Ahojte. Původně jsem měla na dnešní den připravenou Top 5, ale ta ještě počká.

Byla jsem totiž dnes na pohovoru. Už nějakou dobu mě práce ve školce nudí, leze mi to tam na mozek a jsem z toho tak nějak otrávená. Když se tedy naskytla nabídka na novou práci, tak jsem po nějakém rozmýšlení kývla. A dnes jsem tam byla.

Nyní pracuji na částečný úvazek (má náplň práce není taková, aby úvazek byl plný) a mám za to kolem 8500,- Kč čistého. Nabídka byla na práci hospodáčky, ne ve školce, ale v domově důchodců na plný úvazek s tím, že pokud budu chtít, tak jsem vybraná okamžitě. Podívat jsem se tam byla dnes a o práci jsem stála, protože místo 8500,- Kč bych měla nějakých 14000,-  Kč hrubého + osobní ohodnocení + 2x ročně odměny. Nyní pracuji pro 120 strávníků, kde se vaří jen obědy. V nocé práci bych zpracovávala strávníků jednou tolik a vaří se 2x denně s tím, že jsou ještě k tomu dvě jídla na výběr.

Jak už jsem říkala. Peníze (vzhledem k mé plánované rekonstrukci bydlení na jaře) by se mi vážně hodily. Teď ale nastává ten problém. Když jsem šla před rokem a čtvrt do školky, tak jsem okamžitě věděla, že práce na začátku bude dost těžká, ale i tak jsem se do toho chtěla okamžitě pustit a začít tam pracovat a těšila jsem se na to. Jenže tady jsem během toho odpoledne nic takového neucítila. Ani na chviličku jsem necítila nějaký pocit té chuti do nové práce, nové výzvy. Vlastně jsem z toho ještě teď otrávená a já vlastně nedokáži snad ani pořádně popsat, proč tohle nastalo. Lidi jsou v pohodě, práce by byla ze začátku hrozná, ale při finálním výsledku asi jednodušší než práce dosavadní. Nějaké negativa byly, ale na ty by se podle mě dalo zvyknout. Jen to prostě nějak neumím popsat, proč to vzniklo... nepřeskočila taková ta jiskra a já vlastně ani netuším, jestli mě to mrzí. Vím, že finančně bych si dost polepšila, ale tak nějak mám pocit, že mi ty peníze za to nestojí. Asi mě spousta lidí označí za hloupou, ale já nechápu, proč bych tam měla jít jen kvuli penězům a to i v případě, že bych si v mém měřítku polepšila o dost.

Nějak jsem z toho zmatená. Ne, že bych se rozhodovala, zda-li ano nebo ne. Já už teď vím, že v pondělí tam budu telefonovat s odpovědí ne.

Stalo se vám někdy něco podobného? Jak byste to řešili vy? Peníze jsou super, vám by fakt pomohly, ale všechno to ostatní vás neoslovilo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Asi není všechno zlato, co se třpytí boudicca 06. 11. 2015 - 22:55
RE(2x): Asi není všechno zlato, co se třpytí damn-girl 07. 11. 2015 - 16:51
RE: Asi není všechno zlato, co se třpytí tlapka 07. 11. 2015 - 16:36
RE(2x): Asi není všechno zlato, co se třpytí damn-girl 07. 11. 2015 - 16:55
RE: Asi není všechno zlato, co se třpytí alkoholik 13. 11. 2015 - 17:03