O práci

22. duben 2016 | 20.58 |

Zdravím vás. Předem se omlouvám za ten obrovsky nápaditej nadpis, ale nic lepšího po osmé večer v pátek vážně nevymyslím. Právě mi tady ke psaní hraje Nirvana. Několik let jsem se jí obrovsky bránila. Nechtěla jsem být ta holka, co jede na Nirvně, jako všichni. No, neubránila. Nebudu ale už dlouho odbíhat od tématu a konečně vám povyprávím, jak to jde v nové práci.

Jestli teda ještě někdo nepostřehl, tak jsem na konci března odešla ze školky a začala pracovat na jižňáku v Praze v domově seniorů jako finanční účetní (na plný úvazek, již konečně). Pracuji tedy pondělí až úterý od 7 do 16 hodin a v pátek mám do půl 2. Vstávat do práce musím před pátou, protože to je přece jen docela dálka a začíná se pracovat brzo. Navíc docházka se eviduje podle přiložení otisku prstu na elektronickou čtečku, takže moc neexistuje, že by člověk chodil později nebo dřív. To mě ale nijak nedrásá a vlastně i na to vstávání jsem si zvykla. Horší je chodit spát už v deset večer.

Pracuju tedy jako finanční účetní pod vedením hlavní účetní, se kterou sídlím v kanceláři. Poté, co jsme byla skoro dva roky v kanceláři sama mi vůbec nevadí, že tady sedím s někým. Rychleji mi to utíká. Co patří tedy do mé pracovní činnosti? Především funguju jako pomocná ruka hlavní účetní a dělám ty snadnější věci. Do budoucna bude mezi mojí hlavní starost patřit zodpovědnost za veškeré faktury, které prochází domov. Od jejich příjmu, po zapsaní přes platbu a účtování. Také se podílím na zpracovávání materiálů k měsíčním, čtvrtletním a ročním uzávěrkám a měla bch v budoucnu být schopna asistovat i u tvorby rozpočtu. Samozřejmě bych měla být schopná zvládnout vše, kdyby kolegyně vypadla.
Aktuálně se tedy hlavně učím ty věci k uzávěrkám, vše kolem faktur a účtování. Nejhorší hrůzu jsem měla z účtování. Maturitu z účetnictví sice mám, ale nikdy mi to nešlo a nikdy jsem to nemilovala. Tady zjišťuju, že to vlastně není tak hrozný a dokonce mě to snad baví a myslím, že to ani nezvládám tak hrozně.

Pracovní kolektiv je dobrý a především obrovský - máme asi 140 zaměstnanců - interních, ale i externích. S lidmi, se kterými se potkávám denně už si tak nějak vzájemně začínáme zvykat a všichni jsou na mě hodný, ale občas koukám, že mě stále pozorují, co ze mě vyleze :-D. Největší řízek je kuchař. Ani jsem ho pořádně neznala, a tak mu poprvé opatrně říkám "Dobrý den," načež on na mě "Tě péro, já jsem David!" :-D Takže David je fajn :-D. Můj přímý nadřízený je chlap, pán, jemuž je asi max 60. Moc příjemnej. Má rád, když lidi pracují a když jsou navíc slušní, tak není problém. Další, kdo stojí za zmínku je hospodář. Hospodář, je žmě velice zaujal už když jsme si od něj vyzvedávala pracovní obuv. Prostě pěknej chlap a maximálně 40. Veškeré moje naděje umřely během dnešního týdne během debaty o jeho malé a manželce :-D. No nevadí :-D. Ovšem... to nejvíc nejlepší, co mě tam potkalo je má příma kolegyně - hlavní účetní.

Cca za dva roky jí sice bude 40, ale jinak je naprosto úžasná. Má stejný smysl pro humor, zjistily jsme, že milujeme stejný styl hudby, takže nám neustále hraje Rockzone rádio nebo rockové fláky (občas přijde někdo ze zaměstnanců mě pochválit, za dobrý hudební vkus :-D). Čteme i stejné knihy, zajímají nás podobné věci, jsme stejně střelené. Kruci, mám ji ráda hrozně moc už teď! Je naprosto úžasná! Už si i vzájemně půjčujeme knížky, takže asi tak na dva měsíce tady mám zásobu čtiva! :-D Kolikrát i sedíme a prostě kecáme nebo si sdělujeme naše hudební objevy :-D. Rockový je prý i hospodář, který si za náma chodí sednout pokecat a prý občas nosí nějaké životopisné filmy o hudebnících a je taky rockově založený, stejně jako David nebo můj přímý nadřízený. U toho jsem se bála, vo bude říkat na náš puštěný Rockzone - něco ve stylu, že v tom nedokáže pracovat (má kancelář hned vedle) a on přišel a řiká mi  "Čoveče, já tady slyšim samé AC/DC a podobě. Máte naprosto skvělý styl, to je hudba!" :-D

Jsem tam prostě moc spokojená. Teď jsem jen zvědavá, jaká bude první výplata. Jinak se mám fajn. Děda už je zpět z nemocnice a na čtyři týdny pojede do lázní. V úterý budu končit svůj mzdový kurz. Mám z toho docela vítr, tak držte od čtyř palce ;-). A já se ozvu zase někdy :-).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: O práci hroznetajne 23. 04. 2016 - 10:05
RE(2x): O práci damn-girl 23. 04. 2016 - 17:28
RE: O práci tlapka 23. 04. 2016 - 21:33
RE(2x): O práci damn-girl 01. 05. 2016 - 15:59