Všechno zlé... však to znáte

6. červenec 2016 | 13.59 |

Zdravím vás!

Sedím tady a přemýšlím, co všechno se vlastně za poslední dobu změnilo, a tak nějak o tom mám neskutečnou chuť napsat, že se do toho pustím. Snad vás tím neuspím a jestli ho, alespoň si pěkné pospíte :-D.

1) Úplný odchod z Monster Musicu
Rok a pár týdnů jsem psala pro hudební stránky Monster Music jako redaktor a z toho půl roku jsem fungovala jako šéfredaktor, který zajišťoval úplně všechno. Delší dobu se ale stávalo, že jsem z toho neměla radost a z prvotní zábavy se stala povinnost, která žrala čas. Věděla jsem, že každý večer musím usednout, rozeslat články, emaily, zkontrolovat články a zároveň jsem cítila, že pro ty stránky jsem udělala už maximum a lepší to nebude.
Hodně dlouho jsem zvažovala, zda-li odejít nebo ještě ne a to i ve chvíli, co jsem měla jistého fleka v Musicserveru. Nakonec ale přišlo jedno odpoledne a do mě jakoby uhodilo. Věděla jsem, že pokud to neudělám teď hned, tak si to pak zase budu rozmýšlet. Odešla jsem, okamžitě bez váhání jsme to oznámila na redakční fb skupině a okamžitě psala smsku šéfovi, protože online zrovna nebyl.

2) Zrušení Facebooku a Instagramu
Už asi půl roku jsme uvažovala o odchodu z Facebooku. Chtěla jsem a nemohla jsem. Veškerá komunikace s Monster Musicem probíhala i FB a v mé funkci to prostě nešlo, vykašlat se na FB. Prostě jsem ho potřebovala k práci. Jenže z Monsteru jsem pak odešla a zjistila, že teď mi nic nebrání. Nejdřív ale vyřeším tohle a tohle a pak to zruším. Znáte to, ne? :-D A opět jakoby mnou projel blesk. Seděla jsem takhle v sobotu večer v obýváku a najednou se mi v hlavě vyrojila myšlenka smazat FB, teď hned. No co, udělala jsem to. Okamžitě jsem deaktivovala účet a bylo :-D. V tu samou schvíli jsem si smazala i aplikaci Instagramu. Nedeaktivovala jsem ho, jen jsem to smazla z mobilu. Na iPadu jsme si Instáč nechala... asi tak jednou za čtyři dny si vzpomenu a něco málo si prohlídnu, jinak ale nemám nutkání tam cokoliv postovat a cokoliv jiného tam dělat.

A jak se to má celé dohromady? Je mi fajn. V obou případech je mi líp, snad mi spadl obrovský kámen ze srdce. Jsem sice u Musicserveru - přesně tam, kde jsem vždycky chtěla. Aktuálně se tam tomu ale moc nevěnuju. Mám teďka psát dvě recenze na nová alba, na ty se těším. Jinak se tam ale nijak nepřetrhnu a až prostě zase přijde ta chuť psát, tak psát začnu. Teď ji nemám a nebudu se nutit, krom těch recenzí, ty mi ale nevadí. Monster Music mi taktéž nechybí. Cítila jsem, že já tomu už víc dát nemůže stejně jako ta webovka a lidi kolem ní mně.
A Facebook? Nejdřív jsem se bála, jako to bude s lidma. Lidé, kteří se mnou chtějí být v kontaktu se ozvali a našli si cestu, jak komunikovat. Ti ostatní neudělali nic a jestli se to má takhle, tak ať zůstanou tam, kde jsou. Krásně se ukázalo, kdo se se mnou chce vídat a kdo ne. A ti kteří ne, těch mi líto není. Mám ale hromadu času. Až teď zjišťuju, kolik času mi to sežralo a že ho nebylo málo a nebyla jsem zrovna ten člověk, co si řekne "Aaa teď se tam do zítra nepodívám." Nedokázala bych to, ale teď mi nechybí... ani nemám nutkání slídit, co FB či Instagram.

Netuším, co se se mnou stalo. Zrovna tyhle věci jsou u mě docela významené a já doteď nechápu, kde se to ve mně vzalo. Vlastně jsem asi díky tomuhle všemu zase opět (po několika měsících) začala pořádně makat na našich stránkách o Green Day. Už hodně dlouho mě to tam nebavilo, ale teď se všechno jakoby otočilo a já tam starším každý den a neustále vymýšlím nějaké nové články a fakt po dlouhé době mě to baví a naplňuje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Všechno zlé... však to znáte tlapka 09. 07. 2016 - 12:25