Anthropoid

25. prosinec 2016 | 17.34 |
› 

Výsledek obrázku pro anthropoidOrignální název: Anthropoid
Vydáno: 2016
Délka: 121 min.
Historický / životopisný / thriller / válečný

Příběh, který snad není třeba déle představovat. Příběh dvou statečných vojáků o jejich tajné operaci, u které bylo hlavním cílem uspořádat atentát na SS Reinharda Heydricha, jenž byl po Himmlerovi a Hitlerovi třetím nejvýznamnějším mužem Třetí říše. Film ukazuje, jak byl celý tento atentát spáchán, co mu předcházelo, jak celá operace probíhala, a jaké měla následky. Dává tak i nahlédnout, jaké bylo žít v té době, a jak tito vojíni trávili svůj volný čas, když zrovna neřešili tuto operaci.

Jako první jsem četla knihu, kterou napsal autor s maximální předností (recenzi na knihu najdete zde) a naprosto mě pohltila. Je tedy samozřejmé, že když jsem se dočetla, že do kin půjde i film, nemohla jsem se dočkat a hned pár dní po premiéře jsem letěla do kina. Byla jsem zklamaná. Film se totiž v mnoha případech rozchází s dějem knihy, a tak není přesně podle skutečné události, což bych u tohoto případu čekala.
Musím ale naopak moc pochválit kameru. Ta je tady opravdu povedená a pochvalu si zaslouží i kostými. Také jsem ráda, že jednu z hlavních rolí obsadila Anna Geislerová, která se do této válečné doby se svojí přirozenou vyzáží neskutečně hodí.

Nejedná se přímo u špatný film, ale pokud člověka zajímá, jak to opravdu mělo, tak zde se vyplatí sáhnout spíše po knize.

Hodnocení - 3 z 5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře