TOP 5

12. květen 2017 | 21.58 |
› 

Máme tady už skoro polovinu měsíce za sebou a já teprve teď přicházím s hudební TOP 5 za duben. To je docela dobrý, ne? .-D. Pravdou je, že podklady pro hudební TOP 5 si pokaždé píšu ve volné chvíli o pracovní době, ta se právě v posledních dnech bohužel nenaskytla, až včera. Nebudu dále zdržovat - tedy moje hudební TOP 5 za duben...

Lenny - Hell.o

Lenny je 23 letá  skladatelka a zpěvačka, která brázdila města na koncertní šňůře Srdcebeat tour s Kryštofama. Zajímavostí je, že se jedná o dceru české písničkářky, Lenky Filipové. Píseň Hell.o pochází z alba Hearts. Líbí se mi samotné jméno písničky, které si hraje se slovy a navíc ten její nakřáplej hlas v celé písničce tní famózně, přitom je celá nahrávka neskutečně energická!


Green Day - Whatsername

Green Day, punkrocková kapela z prosluněné Kalifornie v USA se pohybuje na hudební scéně už přes dvacet let. Whatsername pochází z alba American Idiot, se kterým získali i několik hudebních ocenění Grammy. O pár let později po vydání frontman, Billie Joe Armstrong, přiznal, že text je o jeho dávní přítelkyni Amandě, se kterou v mládí prožil krátký vztah/románek a ona poté zmizela neznámo kam. On se jí prostřednictvím této písničky po letech ptá, jak se vlastně má.
Moje asi největší srdcovka od Green Day už několik let a žádná jiná písnička ji snad z toho prvenství ještě nesundala. Tento měsíc mi neskutečně často hrála... vlastně mi hraje několikrát denně každý měsíc. Text na konci písně "And in the darkest night, if my memory serves me right. I'll never turn back time, forgetting you, but not the time." Je pro mě tak neskutečně moc osobní, že mi vlastně i při každém poslechu naskakuje husí kůže a rosí se mi oči. Milluju tu písničku a teďka o to víc...


Prague Conspiracy - Where's Michael

Šestičlenná česká kapela hrající směsici rocku, disca, punk a ska. Ska tam je podle mého nejvýraznější, což je ostatně dost slyšet. Písnička je z alba Renegades. Skačko v poslední době dost poslouchám a to v českých i zahraničních podobách, ale tuhle jsem milovala na první poslech!


Daniel Landa - Protestsong

Daniel Landa. Lidé ho buď naprosto nenávidí nebo naprosto milují. Já ho několik let nemusela, ale nějak jsem si k němu v poslední době vytvořila cestu. Je také fakt, že se mi dost libí ty texty. Samotný Protestsong je tím zrádným příkladem. Pamatuju si ho z dob základky, kdy jsem tomu textu naprosto nerozuměla, a teď mu rozumím dokonale a vážně se mi líbí. Celý ten videoklip k písni se mi hrozně moc líbí, vím, že už jako v dítěti ve mně vyvolával fascinaci a já nějak ani teď, nedokážu vysvětlit, proč. Landa je nejen hudebníkem a skladatelem, ale i automobilovým závodníkem nebo hercem. Často se podílí na tvorbě muzikálů - např. Krysař. Ten se teď opět po letech vrací a já bych zrovna Krysaře chtěla moc vidět, protože tu knihu naprosto zbožňuju!


Jana Kirschner - Modrá

Slovenská zpěvačka, která zas tolik v českém éteru vidět v dnešní době není. Modra je asi jedna z jejích nejslavnější nahrávek, a také moje nejoblíbenější. Máme ji ráda už od mala, ale až teď se začínám prokousávat její ostatní tvorbou, která vlastně není vůbec špatrná!

Trefila jsem se vám také do noty nebo vůbec? :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: TOP 5 tlapka 13. 05. 2017 - 11:28
RE(2x): TOP 5 damn-girl 13. 05. 2017 - 14:21