Přestavba: Snílkovi

3. únor 2013 | 10.53 |

Jak jsem včera říkala, tak dnes přicházím s dnešním domem. Jedná se o přestavbu, takže fotky před a po.

Vybrala jsem si na přestavbu rodinný dům, ve kterém bydlí otec se svým teen synem. Jelikož v domě bydlí jen muži a žádné ženy, tak jsem se tomu snažila přizpůsobit vybavení, takže žádné přeplácané a zbytečné věci.

 photo 1-2_zpsd06898eb.png

Na této první fotce už vidíme, jak z venku vypadal dům před a po. Byl celkově takový nevýrazný, takže se udělala jiná "fasáda," aby okna ladily k fasádě a střeše, tak se taktéž vyměnily a dokonce můžeme i při detailnějším pozorování zjistit, že byla snížený i sklon střech, protože byla zbytečně vysoká a celému vzhledu domu moc nelichotila.

 photo 2-2_zpse2b34571.png

A zde už vidíme pohled na půdorys přízemí. Na první fotce je opět záběr před přestavbou, a jak můžeme vidět. Místnosti nejsou moc dobře rozmístěné, vstupní chodba, obývací pokoj a kuchyň s jídelnou nejsou děleny žádnou příčkou. Dále tam vidíme pokoj i mladšího obyvatele domu, tedy teena a celý pokoj je pro něj nedostatečně veliký.
Musely se tedy vybourat příčky a udělat místnosti jinak. Kuchyň se zachovala společně s chodbou, obývací pokoj se oddělil příčkou a pokoj chlapce se taktéž zvětšil. Byla zrušena celá koupelny s ponecháním pouze WC.

 photo 4-3_zps9db51846.png

Nyní se na této fotce nacházíme ve vstupní chodbě s výhledem do kuchyně. Odstíny žluté před přestavbou moc nelichotily mužskému osazenstvu, takže jsem to celé tak nějak zmužnily odstíny do hnědé barvy s prvky bílé.
Koberec ve vstupní chodbě byl trošku více nepraktický, takže byl nahrazen bílou dlažbou a byla umístěna šatní skříň. Schody se ponechaly bez změny.

beta.photobucket.com/user/billieka/media/5-2_zps3cfe2b7a.png.html" target="_blank"> photo 5-2_zps3cfe2b7a.png

Kuchyň s jídelnou už byla přestavěna radikálněji. Schody se celé zakryly zdí, lino a koberec bylo nahrazené hnědou dlažbou a tmavě hnědou plovoucí podlahou. Okna se vybourala a postavila jinak, kuchyň se celkově zvětšila a sladila do tmavěhnědé barvy. Přeci jen, žlutá barva není moc vhodná do domu, ve kterém bydlí jen muži.

 photo 3-3_zpsf046dbf7.png

Obývací pokoj jsme od chodby oddělily příčkou, tím více nabyl na útulnosti. Rozhodla jsem se tento pokoj udělat opět v tmavších barvách a bez různých zbytečností, jako jsou vázičky, kytičky atd :D. Takže pouze jen měkkoučká velikostně odpovýdající pohovka, televize, police s knihovnou a herní konzole :D. Na co záclony? stačí rolety ;).

 photo 6-2_zps4c08b97a.png

Hurá dopokoje mládežníka. Nepřestavěný pokoj byl takový, dejme tomu jak z dětského domova, a tak byla potřeba ho úplně překopat. V první řadě jsem pokoj o pár metrů zvětšila... poté ho ladila do černobílé barvy. Opět jsem to nechtěla nějak přeplácat zbytečnostma, protože co si budeme povídat, teenager mužského pokolení se zbytečnostma ve svém pokoji příliš nezajímá. A do toho stylu byl tedy laděný celý pokoj. Co si budeme povídat. tento pokoj je o mnohé lepší než ten předešlý.

 photo 7-2_zps559bcaab.png

Slíáva, už jsme v prvním patře ;D. Zde jsem půdorys nijak zvláště neměnila, akorát byl pozměněn zvětšením koupelny. Schody taktéž zůstaly na svém místě a ložnice otce taktéž.

 photo 9_zps314631c1.png

A hned jsme se vydali do největší místnosti. Nazvala bych to hernou a celý charakter místnosti, jsem zanechala i po přestavbě. Plovoucí podlahu jsme také nechala, akorát jí vyměnila za světlejší a tmavě fialové zdi jsem nahradila světle modrou barvou... a tím ce lý pokoj podle mě prosvětlil. K rohu ke koupelně jsem umístila posilovací stroj, určitě se jim bude hodit a v popředí fotky jsem jsem udělala takovou menší čítárnu, ve které se nachází i stojan na malování.

 photo 8-1_zpsc83af805.png

Nacházíme se v předposlední místnosti, koupelně. Před přestavbou nebyly v koupelně obkladačky, což mi přijde jako docela velké mínus, takže ty jsme udělali hned v prvních krocích.  Jak můžeme vidět, celá koupelna byla zvětšena a laděna do světle hnědých barev. Jelikož na prvním obrázku můžeme vidět nemoderní vybavení a pouze sprchový kout a žádnou koupelnu, tak jsme to hned napravili. Na druhém obrízku už vidíme krásnou prostornou vanu, s pěkným umyvadlem a hodícím se zrcadlem a vidíme i kousíček sprchového koutu... v koupelně nechybí nyní už ani věšák na ručníky ;).  PS: WC ve druhém patře bylo odděleno od koupelny.

 photo 10_zpsa3cf571a.png

Ložnice otce, poslední místnost dnešní přestavby. Opět pokoj před změnou vypadal s promiutím jak holobyt a jednotlivé kusy nábytku se k sobě ani nehodily. Takže změna! Pokoj jsem neladila do modré jako před, ale do takové, řekněme rezavé. Obyvatel tohoto pokoje spí v místnosti sám, takže proto jen jeden noční stolek, myslím že to tak stačí. Nad postel jsem umístila i vcelku hodící se obrázek s přírodou a bohužel tentokrát to bez záclon nešlo, přišlo mi to bez nich takové chudé.

A to je vše. Doufám, že jste se prokousali až do konce a že se vám to aspoň trochu líbilo :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Přestavba: Snílkovi sigrun 04. 02. 2013 - 16:57
RE(2x): Přestavba: Snílkovi damn-girl 04. 02. 2013 - 18:25
RE(2x): Přestavba: Snílkovi damn-girl 04. 02. 2013 - 18:25
RE: Přestavba: Snílkovi skautka 05. 02. 2013 - 18:39