Diet?

10. říjen 2010 | 20.41 |

Rozhodla jsem se napsat další článek do rubriky "My ideas." V této rubrice budou články psané mnou na určité téma. Především se budu vyjadřovat jaký mám vlastní osobní názor na dané téma.

Dneska se chci v tomto článku trošku věnovat dietám, protože jsem se za poslední týden co zde na pise.cz funguji setkala s hodně články zaměřující se na diety. Osobně mám k dietám né zrovna dobrý názor a to nejen díky osobním zkušenostem.

Nemám ráda diety opravdu nemám. Člověk by se totiž podle mě v jídle neměl omezovat. Pokud jím často, ale po malých dávkách, tak si pak můžu dát s chutí třeba i čokoládu (nemyslím tím tabulku za den). A zdravá výživa nevychází z toho jestli s ním denně tuny zeleniny nebo ne. Zdravá výživa spočívá v tom, že pokrmy připravím kvalitně, v klidu a z kvalitních surovin. Protože pokud si dáme na vaření jídla čas odrazí se to na jeho kvalitě. A podle mě (sobní názor) čím více je jídlo kvalitněji zpracované tím více nás zasytí. Vlastně, jíst bychom měli každé dvě hodiny po malých dávkách a k tomu vypít NEJMÉNĚ 2 l denně. Mezi vypité tekutiny nepočítám alkohol, kávu, čaj, půl litru mléka denně se počítá jako jedno hlavní jídlo...
Jestliže jíme málo, organismus udělá "Ááááá jsem omezován v jídle, musím si udělat tukové zásoby!" Z toho vyplívá, že pokud se budeme v jídle omezovat a jíst málo za účelem abychom zhubli spíše naberem na váze. A jak jsem zde již jednou zmiňovala, pokud víme co a jak můžeme jíst prakticky cokoliv. Hlavním základem dne je snídaně. Snídaně by se něměla odbývat a člověk by se měl pořádně najíst. Ráno také jíme sladké věci, protože organismus sladké věci ráno nejlépe spaluje. Čím více se den chýlí ke konci tím odlehčujeme v jídelníčku (zelenina, ovoce...).

Není to celé můj holý výmysl. Můj brácha totiž jednu dobu přestal jíst a jedl opravdu málo... jenže začal nabírat na váze. Celkem dost. Nezbývalo nic jiného než dojít k dietoložce a ta právě všechny tyto věci, které jsem zde napsala výjmenovala. Takže pokud chceme ubrat na váze nepřestáváme míň a míň jíst, ale jíme hodně ale po malých dávkách. K tomu přidáme dostatek správně vybraných tekutin. Hlídáme si kvalitu potravin, které kupujeme (př: šunka s nejvyšším procentem masa... to znamená že kupujeme tu vakuovanou a předem se koukneme na lísteček kolik to má procent podílu masa... eidam maximálně 30%, džusy s nejmenším podílem cukru a ještě lépe uděláme, když si je budeme ředit vodou). A ještě k tomu přidáme pravidelný pohyb...

Toť vše se vztahuje s mým osobním názorem na diety. Na co diety, když vlastně nbepomůžou. Na co se omezovat v jídle, když to stejně nepomůže. Onn by to ty slečny a ženy ani neřešili, kdyby jim neustále v modních magazínech a televizích nebyly podstrkované ty pohublé již skoro chodící smrtky. Pánové nám v tom ovšem také nepomáhají, protože chtějí takovou nějakou tu modelku, kterou vidí v magazínech svých přítelkyň.

A co si budeme povídat, krása šlověka se neodvíjí z jeho váhy, ale z jeho duše...

Foto z DA od h-aniko

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Komentáře

RE: Diet? zlomenymec 10. 10. 2010 - 20:49
RE: Diet? chaostheory 10. 10. 2010 - 21:26
RE: Diet? damn-girl 10. 10. 2010 - 21:39
RE(2x): Diet? chaostheory 11. 10. 2010 - 17:45
RE(3x): Diet? damn-girl 11. 10. 2010 - 19:28