Sid a Nancy

21. září 2014 | 19.13 |
› 

posterOriginální název: Sid And Nancy
Datum vydání: 1986
Délka: 112 min.
Drama / Hudební / Životopisný

Nejsem zrovna člověk, který by se vyžíval v sledování filmů či seriálů, ale někdy prostě udělám vyjímku a na nějaký ten film se mrknu, tak tomu bylo i s tímhle filmem. Ani už nevím, jak jsem se k tomuhle filmu dostala, ale bylo to během tohoto týdne a mám pocit, že o něm psal někdo na Facebooku nebo možná Twitteru. Jelilikož je pro mě dávno zesnulý Sid Vicious ze Sex Pistols něčím zajímavý a ani pořádně nevím, co mě k němu "táhne", tak jsem neváhala ani chvilku a film si o víkendu našla.

Celý film ani není tak úplně o kariéře Sex Pistols, ale je to spíš takové životopisné drama přímo Sida, jejich baskytaristy, a o tom, jak moc byla jeho osudovou ženou Nancy (amerčinka jejíž pracovní náplňí bylo dělat v tehdejší době groupie kapelám a jejíž hlavní zábavou bylo fetování). Můžeme tedy díky filmu sledovat, jak pomale ale rychle a jistě drogy dokáží udělat s člověkem naprostou paseku,a jak ho dokážou zničit. Fanoušci Sex Pistols se nemusí bát, že o tuhle kapelu ve filmu nějak přijdou, pár střihů, které se odehrávají na koncertě a tak tam jsou, ale tady je prostě hlavní postavou sid, kterého tam výborně hraje Gary Oldman, kterého můžete znát z Harryho Pottera nebo například z Planety opic. Nancy hraje Chloe Webb, ale musím říct, že více by se mi tam líbila Courtney Love, která jí měla hrát... nakonec ale bohužel nehrála.

Můj názor na film? Líbil se mi! Jak jsem již říkala, Sid Vicious je pro mě (ani nevím proč) zajímavá osoba, která kdy měla co společného se začátkem punku. Nikdy jsem se ale po jeho minulosti, a tak podobně nepídila a ani nikdy jsem kapelu jako takovou nijak moc neposlouchala. Punk ale hrál v jedné části mého života velice velkou roli a bylo pro mě naprosto fascinující pozorovat, jak vlastně ten pravý prvorodý punk v Anglii vypadal. Myslím si, že Sid je tady ztvrárněn moc dobře, díky filmu je ale vidět, že moc chytrosti ten člověk asi nepobral. Zahráný role Sida a Nancy byly zvládnuté výborně, jen samotnej Sid a Nancy mi přijdou v normálním nefilmovém životě daleko hezčí a filmová Nancy mi bohužel přijde vzhledově naprosto odporná a chvílema jsem i přemýšlela, jestli to vlastně není převlečený chlap! :D

Kdo ale má rád Sida, Sex Pistols nebo jen punk celkově, tak z tohoto filmu určitě nebude zklamaný.

5/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Sid a Nancy distraction 21. 09. 2014 - 19:16