Gravitace

29. březen 2015 | 22.12 |
› 

posterOriginální název: Gravity
Vydáno: 2013
Délka: 91 min.
Drama / thriller / sci-fi

Hlavní roli ve filmu obsadila Sandra Bullock jakožto výborná lékařka Ryan Stone a George Clooney jakožto vesmírný veterán na své poslední misi před důchodem. Jak už napovídám - oba dva se společně vydávají na misi do vesmíru. Ta nejdřívě vypadá jako rutinní záležitost až do chvíle, kdy se zničí jejich vesmírná loď a oni tak i díky tomu ztrácí veškerý kontakt se Zemí a navíc velice rychle začnou přicházet ve vesmíru o tak běžnou věc na Zemi - kyslík. Film tak velice rychle nabírá obrátky a vtáhne vás do té paniky, která je ve filmu všude kolem a hustá atmosféra by se dala krájet. Jak to všechno dopadne a zachrání se? To už bud muset nechat na vás.

Musím říct, že tento flm jsem během půl roku díky kanálu HBO viděla už dvakrát a pokaždé mě neskutečně bavil. Musím se ale přiznat, že když jsem ho viděla dnes - podruhé, tak už o něco míň. To ale nemění nic na tom, že když jsem na něj náhodou narazila prvně, tak jsem seděla v obýváku jako přikovaná a ani se nehla a s hrůzou v očích sledovala každou sekundu filmu a modlila se, jak to vlastně dopadne.
S mou psychikou ten film udělal to, co už dlouho žádný film ne. Prostě mě ten děj pohltil a nepustil od sebe a já to musela dokoukat a nepřicházelo v úvahu, že bych otočila své zorné pole třeba jen na sekundu. Poklona panu režisérovi, protože atmosféru se mu povedlo vystihnout dokonale. A ty efekty? Jsou prostě úžasné!

Musím říct, že mě vesmír fascinuje hrozně moc a na tyhle filmy se ráda dívám a u tohodle je jasné, že jsem ho určitě neviděla naposledy!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře