Velitel Osvětimi - I. Baxter

30. červenec 2016 | 15.29 |
› 

Ahojte. Jsem tenhle týden na návštěvě u rodičů (už se to stává takovou tradicí) a jsem nějaká nachcípnutá a vymejšlím, co bych tak nějak v klidu mohla dělat. Docvaklo mi, že jsem v týdnu dočetla knihu, a tak by bylo fajn o ní napsat nějaký článek, nějaký report. Jako již posledně, tak i tentokrát se jedná o knižní válečné téma.

Ian Baxter - Velitel Osvětimi

Vydáno v roce 2011
Nakladatelství Víkend
Přeložila Lenka Faltejsková
Počet stran 256

Kniha Velitel Osvětimi, jak už název napovídá je o jednom z nejkrutějších velitelů tohoto nechvalně proslulého polského koncentračního tábora, ve kterém postupně za války zemřelo tisíce nevinných obětí, které se ničím neprovinily. Kniha popisuje vzestup a pád Rudolfa Hösse a je velmi podrobně napsána a člověk se zde může dočíst, jak se dostal k moci, jak celý tábor budoval, jaké zlepšováky vymyslel, a jak jeho práce byla tvrdá k neštěstí obětí.

Knihu jsem četla poměrně dlouho, jelikož jsem ne vždycky na ni měla chuť, ale vlastně ve finále mě moc bavila, protože je opravdu dobře napsaná a v textu se objevují i odkazy na jeho osobní deník, do něhož se svěřoval. V textu se objevují i úryvky z deníků služebných, kteří pracovali v jeho domě. Rozhodně bylo zajímavé trošku nahlédnout do hlavy osobě podobného rázu a přečíst si o tom, jak celý tábor na smrt vznikal. Zavírat oči by se před podobnýma věcma neměly.

Hodnotím 5 bodů z 5 možných

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Velitel Osvětimi - I. Baxter tlapka 31. 07. 2016 - 19:13
RE(2x): Velitel Osvětimi - I. Baxter damn-girl 12. 08. 2016 - 21:47