TOP 5 alb roku 2016

1. leden 2017 | 20.54 |
› 

Jsem naprostý milovník hudby a krom klasické top 5 nejlepších písniček jsem si tentokrát připravila ještě jeden hudební článek. Tentokrát to nebude o písníčkách, ale rovnpou o celých albech, jelikož jsem vybrala těch pět nejlepších, které jsem za uplynulý rok objevila. Jsou to přesně ty alba, které se mi líbí jako celek, ne jen pár písniček, ale většina.

Green Day - Revolution Radio (2016)

Z širokého hlediska to neni ani náhodou to nejlepší, co kdy vydali a já si myslím, že něco tak skvělého, jako je třeba jejich American Idiot už ani nevydají. Miluju Green Day celým svým srdcem, ale jsem realista. Furt to jsou ale Green Day a Green Day pro mě budou vždycky číslo, takže i tohle jejich nové album, které od vydání poslouchám snad nonstop. Naprosto jsem se zbláznila do Still Breathing, to je moje nová hymna, jenž mi dodává sebevědomí a odhodlání ve spoustě věcech, jít dál. Miluju i Bouncing Of The Wall, Say Goodbye, Youngblood, ale i závěrečnou pomalou Ordinary World, která pro mě má kouzelnej text.


Andy Black - The Shadows Side (2016)

Tohle je pro mě asi to největší hudební překvapení roku 2016. Nemusím zrovna Andyho kapelu Black Veil Brides. Líbí se mi od nich asi tři písničky, z toho všeho, co vydali. Už ani nevím, jak jsem na tuhle jeho sólovou prvotinu narazila, ale přijde mi od začátku neskutečně boží. To album mě provázelo snad celým jarem, a jak už jsem říkala... pro mě je to za minulý rok to nejlepší z hudby. Miluju ho od začátku do konce a je jedno, jestli zrovna poslouchám energickou We Don't Have To Dance, Ribcage, Stay Alive či opět energickou Louder Than Your Love. To album je prostě úžasný a nejlíp se mi poslouchá asi na cestách.

Dokonce jsem na toto album psala i recenzi - zde.


Imagine Dragons - Night Visions (2012)

Album, jenž mě provázelo celým červencem a srpnem. Poslouchala jsem ho, když jsem chodila kousek od práce na procházky do lesa - v těch chvílích především. Chodila jsem běhat, když jsem tohle album měla puštěné do uší. Ty vokály po celém albu mi přijdou kolikrát neskutečně silný, ten hlas... Miluju to album. Profláknutou Radioactive nebo It's Time. Méně známou a mojí moc  oblíbenou Amsterdam, ale i neskutečně emotivní Hear Me i Bleeding Out.


Shinedown - Amaryllis (2012)

A tohle už nebude pro každýho, protože Shinedown je už ostřejšího ražení a já bych je asi lehce přirovnalala v určitých pasážích ke KoRn. To album mám ráda už od prvních tónů a jako celek neskutečně dobře funguje. Nejraději ho poslouchám, cestou do práce. Tak krásně mě to energicky nakopne a práce jde pak líp :-D. Tady jsou moje srdcovky následující - Adrenaline, Unity, Enemies, Nowhere Kids a My Name (Wearing Me Out).


Jimmy Eat World - Invented (2010)

Jimmy Eat World jsem poznala díky seriálu Shameless (recenze na seriál tady), kde píseň Lightening (právě z tohoto alba) hrála na samém konci první série a nějak mě to zaujalo a já se rovnou rozhodla stáhnout celý album. Nelituju. Další album, které hrozně ráda poslouchám, jen co ráno otevřu oči. A neni to nic tvrďáckýho, ale poklidné album, při kterém si přečtete i kus svojí oblíbené knížky. Dokonalé písně jsou určitě My Best Theory, Evidence, Higher Devotion, Movielike a vlastně i všechny ostatní :-D...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: TOP 5 alb roku 2016 tlapka 04. 01. 2017 - 16:28
RE: TOP 5 alb roku 2016 mixx 05. 01. 2017 - 02:38