Veselé Velikonoce

31. březen 2013 | 22.01 | rubrika: můj každodenní život

Jen vám chci všem moc popřát krásné Velikonoce. Pánové, prosím nemrskejte nás tolik :D

Docela mě mrzí, že bude tak ošklivé počasí. Pamatuju si jak před rokem bylo vcelku fajn počasí, vblastně většinou bývá pěkné počasí a teď je neustále zima a podle předpovědí vypadá, že snad i dlouho bude. Achjo, tohle zimní počasí mě už nebaví, je už moc dlouho. Snad už tomuhle počasí bude brzo konec.

Tak tedy ještě jednou vám všem, KRÁSNÉ VELIKONOCE! :)

Foto z DA od julkusiowa

Jak jedna část života skončila

26. březen 2013 | 11.16 | rubrika: můj každodenní život

Tenhle článek bude věnovaný My Chemical Romance, tak jestli nechcete, nečtěte to. Bude to

Nákupní horečka a hrůzy v práci

24. březen 2013 | 22.38 | rubrika: můj každodenní život

celenkyAsi jsem opravdu žena, jinak není možné, proč tak nakupuju. Nejhorší na tom je, že nejvíc nakupuju blbosti a pak se jen překvapeně divím, proč mi z účtu ty těžce vydělaný peníze tak ubývají. Posledně jsem si koupila tyhle dvě čelenky. Ty jsou mimochodem naprosto super,

0.7 - Rusko

19. březen 2013 | 21.22 | rubrika: postcrossing

zajimavost1Skoro na každém pohledu najdu něco, co mě zaujme. Jako třeba tady na tý první fotce. Jednak mě zaujalo to razítko s předtištěnou značkou pro ID, ale taky mě zaujala ta známka, není totiž 4hranná, ale kruhová a navíc ta okrasná rohová známku (kterou jsem nikdy předtím neviděla) se mi hrozně líbí.
To co na té fotce všechno vidíte mi dnes přišlo na pohledu z Ruska od Svety. Pohled cestoval 4 545 km během 13 dní, což se mi u Ruska zdá jako malý zázrak! :D Dále mi tam slečna psala, že bydlí v Tomsku - malé městečko v Rusku a také mi popřála krásné MDŽ, které se konalo 8. 3. :D... neslavím to, ale i tak to udělalo radost :).

Poslala mi tento pohled s tulipánama. Mám sice v profilu psané, že se mi líbí příroda... dokonce mám hrozně ráda i tulipány, ale nějak mě nenadchnul no :/

http://s3.amazonaws.com/static2.postcrossing.com/postcard/medium/2c49f3a2d1b60ae79b29d76988117db1.jpg

A tady můžete vidět ty dva pohledy, které jsem zasílala do Nizozemí a Číny. Pocházejí z toho kalendáře, o kterém jsem vám tady už také říkala :)

prag1

prag2

0.6 - Čína, Anglie

14. březen 2013 | 16.49 | rubrika: postcrossing

ukMuhehe, tak mi během tohoto týdne přišli dalš dva pohledy. První mi přišel z Číny z Hong Kongu, který putoval 8 802 km (11 dní) a druhý putoval 1 183 km během 8 dnů. Slečna z Hong Kongu mi do pohledu psala, že miluje zvířata stejně jako já a má dva psi a kočku. Mimochodom prý pracuje jako řemeslná síla a pracuje s vlnou, Dostala jsem od ní tento krásnej pohled s různýma nápisama v ulicích. Někomu by se mohl zdát obyčejný, ale mně se líbí :P a taktž je většího rozměru.

Dnes mi přišel ten pohled z Anglie. Žádný jsem neočekávala, tudíž jsem vcelku příjemně překvapená a navíc tohle je moje první Anglie :P Hanna mi v pohledu napsala, že žije kousek od Leeds, má černou kočku, která se jmenuje Lemony a dále mi popřála happy postcrossing :) a poslala mi tento pohled s nějakou jejich pamětihodností. No, musím uznat, že mě to nijak zvlášť nenadchlo jelikož vůbec nevím o co GO, slečna mi to totiž nijak nevysvětlila co pro ně tenhle monument znamená...

hongkong

Mně stále putuje pohled do Běloruska. Zatím jsem vklidu, ten minulý do běloruska mi cestoval 21 dnů a tenhle je na cestě dnů 14, takže není proč plašit a navíc oba mají vcelku stejnou vzálenost cesty. Teď jsem si tedy vylosovala další dva pohledy, aby se neřeklo (navíc jsem také dva týdny žádný neposlala + mi na účet přilítla výplata :D). Vyhodilo mi to tedy Čínu a Nizozemsko, z čehož mám radost. Díky bohu žádné Rusko ani Bělorusko :D.
Navíc když si na stránce Postcrossingu po přihlášení vpraco na stránce kliknete na Edit - profile a sjedete tam úplně dolů a nastavíte si tam to " Check if you prefer to send to repeated countries (does not affect the postcards you receive)." This option is experimental." Tak se vám nemůže stát, že si v jednom losu vylosujete nějakou zemi 3x, což je super věc a vážně to funguje :).

Svou babičku jsem minulý týden seznámila s tím čím s eteď bavím = seznámila jsem jí tedy o postcrossingu, tak byla nadšená a moc se jí to líbilo. Taktéž si okamžitě vzpomněla, že má doma někde v šuplíku kalendář s obrázkama Prahy a když se ty obrázky z toho kalendáře odstřihnout, tak slouží jako pohledy jelikož tu zadní stranu mají předtištěnou na napsání adresy a nalepení známky. Tudíž jsem nyní bohatší o dalších 12 pohledů Prahy, jakože ty pohledy jsou opravdu krásný 8) a také jsme si na horách koupila jedne pohled Sněžky a druhý pohled s fotkami Krkonoš, tak nyní na pohledy opravdu nouzí netrpím :D.

BTW: Ještě jedna zpráva pro postcrosery. Zjistila jsem, že když pohled posíláte někam, kde se používá azbuka, rozsypaný čaj a podobné písma, tak je lepší si tu originální adresu vytisknout a nalepit jí na pohled. Prý ten pohled jde pak ještě rychleji, protože nemusí putovat na nějaké speciální pošty, na kterých rozluštěj tnaší latinku.

Pojďme se nechat unést přírodou

13. březen 2013 | 21.13 | rubrika: fotím

Tak sem dnes přináším další dvě fotky mé tvorby. Jak říkám, tentokrát to budou jen dvě. Na jedné fotce můžete vidět kočičky. Já vím. kompozice mohla být lepší, ale jak byly v blbé výšce a bylo jich rozně málo, tak jsme ráda i za tohle.
A na další fotce je vidět podzimní list focený teď :D musím říci, že ten se mi opravdu líbí.

Hudba a já

12. březen 2013 | 12.24 | rubrika: recenze,nápady apod.

Jestli je nějaká věc, která ke mně opravdu patří, tak je to právě hudba. Nemyslím teď, že bych hrála na nějaký hudební nástroj.

Pár soupisků ze života

11. březen 2013 | 12.13 | rubrika: můj každodenní život

Musím nejdříve zapátrat v paměti co se vlastně během týdne dělo.
Během týdnem jsem samozřejmě navštěvovala školu, mimo pondělka. Ve škole to bylo fajn až na

Rostliny a další

10. březen 2013 | 12.46 | rubrika: fotím

Tak si tady teď rozšířím po nějaké době svou fotogalerii, mám několik nových fotek. Tudíž tedy, proč to sem nedá a nepublikovat tak své "umění." Stejně to moje focení není v poslední době v dobrém rozpoložení, nějak nemám nápady a to mě drtí. Ikdyž, dnes se mi pár těch kousků povedlo, tedy aspoň mně se líbí :D

Jdeme na

0.5 - Bělorusko, Německo

8. březen 2013 | 22.21 | rubrika: postcrossing

opiceTak mi přišly další dva pohledy a tentokrát se mi ani jeden nijak zvlášť nelíbí. První přišel z Běloruska od Sashi. Putoval 9 dnů a urazil 994 km. Prvně jsembyslela, že Sasha je holka, ale je to kluk :D. V pohledu mi psal, že žije v Minsku a že je jeho sen navštívit mou zemi. Z těch dvou obrázků se jedná o ten pohled černobílý.
Já vím, mám naprofilu napsáno, že bych ráda přijímala pohledy se zvířaty a blackandwhite pohledy, jenže tenhle se mi prostě černobílý nelíbí no :D.

A druhý pohled mi přišel z Německa. Tady se mi obrázek nelíbí ani trošku. Nikde nemám na profilu psaný nic o andělíčcích, bože... nesnášim andělíčky :D. Přišel od nějaké starší paní, urazil 225 km během 4 dnů. 

andel