TOP 5

31. leden 2017 | 13.06 |
› 

Leden utekl jako voda a zítra tady máme únor. A na co je čas koncem měsíce? Na mé oblíbené písničky za uběhlý měsíc. Tentokrát jsem byla opět nějaká multižánrová, tak snad si každej najde svoje. No a když ne, tak ne. :-D Co mi teda zůstalo během ledna v srdcu nejvíc?

Škwor - Síla starejch vín

Kdo by řekl, že já si někdy pustím Škwory. No, poprvé jsem tu písničku slyšela při karaoke na silvestrovském večírku. Nebyl to zrovna moc dobrej den a já tam seděla na baru, přemýšlela nad tím textem a do očí se mi draly slzy. Čím dál víc zjišťuju, že mě baví pročítat texty písniček a přemýšlet, co tím autor chtěl říct a právě tenhle text, ten se mi vryl hluboko. Asi už tam i zůstane. Taková depresivní pohodovka... "že věci některý jsou neměnný... a někdy je tma kolem nás..."


Noel Gallagher - In The Heat Of The Moment

Mám hrozně moc ráda ty největší hity od Oasis! Tohle album mi snad někdy před rokem pouštěla kamarádka, když jsem u ní byla na návštěvě. Hrozně se mi to líbilo, takže jsem si ho doma stáhla, ale nějak se z něj vytratilo všechno, co jsem v něm slyšela a na album High Flying Birds jsem dlouho zapomněla. Někdy před měsícem jsem si ho jen tak hodila do iPadu, že tomu dám ještě šanci. Nemusím dál říkat, že mě neskutečně pohltilo. To album je dokonalé! A tahle písnička je má oblíbená. Cítím z ní neskutečně moc energie.


Green Day - Missing You

Zase moji milovaní Green Day, ale tentokrát se nejedná o nejnovější tvorbu. Missing You je z předposledního alba Tre. I tahle písnička pro mě i textově znamená hrozně moc. Mohla bych se pod ten text podepsat a ani chvíli bych nad tím nepřemýšlela. Taková ta písnička, kterou si pouštíte, když vám někdo chybí. Je to přesně o tom. Přesnně se cítím jako "Nejsi tady a já jsem naprostá pohroma...", "Don't forget, cause it's not over I'm not lost cuz I'm just missing you...", "Feels so far like this lone star it gets so hard  when I'm missing you..."


Jaromír Nohavica - Mám hvězdu na rtu

Nohavicu jsem nikdy moc nemusela, ale čím dál víc začínám mít pocit, že jeho písničky a texty jsou geniální. Tuhle jsem asi poprvé slyšela v rádiu. No... co k ní říct. Málo která písnička mě dokáže rozbrečet, téhle se to povede snad pokaždé. A to piáno je tam naprosto krásná záležitost. Miluju v hudbě piáno a housle, strašně moc!


Pete Doherty - Down For The Outing

Pro někoho feťák, pro mě hudební génius. Za poslední dva týdny jsem si bláznvě zamilovala do jeho nejnovějšího sólového alba Hamburg Demonstrations, které vyšlo začátkem prosince a já na něj sepsala už i recenzi (snad brzo vyjde!). To album... to album! To jak je nekomerční, to jak je pohodové a přitom jedním z témat jsou teroristické útoky v Paříži, to, že všechny ty písničky jsou nahrané s naprostou lehkostí a přitom to musela dát hrozně moc práce. A tahle písnička... tahle písnička! Zní to jako Arctic Monkeys, ale nejsou to Arctic Monkeys, je to Pete Doherty. Miluju to album a asi nikdy nepřestanu a ta recenze, ta bude dobrá. Mám z ní hrozně dobrý pocit, zase jednou jsem psala něco o hudbě a šlo to naprosto samo!

Tak co jste poslouchali vy? A zaujalo vás něco z mého seznamu?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře