Knihy a filmy mého srdce

19. únor 2017 | 20.53 |
› 

Lyra nám vymyslela jednu filmovou a zároveň knižní výzvu - Knihy a filmy mého srdce (tam najdete i veškeré pravidla celé výzvy). Jelikož knihy miluju a na filmy si začínám zvykat, jelikož jsem na ně nikdy moc nekoukala, tak jsem se rozhodla také zúčastnit. Navíc se mi to hodí ke Čtenářské výzvě 2017 na Databázi knih, takže občas i něco z tého výzvy budu moct zařadit právě tam.

Pokud nse někdo do výzvy třeba ještě přidá, tak si od něj nějaké knihy a filmy také samozřejmě vyberu. A co jsme si tedy vbrala já?

LYRA
filmy
- Dívka s perlou
- Hvězdný prach
knihy
- Pýcha a předsudek (J. Austen)

BOUDICCA
knihy
- Láska za časů cholery (G. G. Márquez)
 

ALIENOR
filmy
- Stopařův průvodce po galaxii
- My Fair Lady
- Tajemná zahrada

knihy
- Na větrné hůrce (E. Bronte)
- Zahrada kouzel (S. A. Allen)

TRINITY-ESTRIDGE
knihy
- Pragocalypsa (J. Urban)


Tak a teď můj seznam knih a filml, ze kterého si budete moct vybírat. Doufám, že si vyberete, že vás něco zaujme :-)

Knihy
- Dva proti říši (J. Šulc): Kniha podle skutečné události psaná jako příběh, která mapuje celý atentát na Heydricha.
- Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem (J. Greenberg): Příběh, který si prožila v dětských letech přímo autorka, kdy jí byla diagnostikována schizofrenie. Děj se odehrává v době, kdy ještě na tuto nemoc byly medikamenty, a tak se čtenář setkává s prostředím psychiatrické léčebny z dob začátků.
- Prázdné místo (J. K. Rowling): První dospělá kniha od této autorky Harryho Pottera. Jedno malé městečko a fakt, že si čtenář musí zvolit svou oblíbenou postavu, protože úplně každá postava má zde své světlé a tmavé stránky.
- Prostě spolu (A. Gavalda): Román francouzské autorky, která v knize dokazuje, že dva lidé, co se na začátku nemůžou vystát se nakonec můžou do sebe vzájemně zamilovat.
- Anna Karenina (L. N. Tolstoj): Moje nejoblíbenější klasika vůbec. Jedná se o historický román ze starého Ruska. Kniha, u které člověk naprosto dokonale pochopí, jaká tam v té době byla společnost a že láska má několik podob a né vždy je jednoduchá.
Zlodějka knih (M. Zusak): Vcelku nová kniha z válečné doby, plná zvratů. Maličkou zlodějku knih, která zprvu neumí číst si zamilujete hned a osobnosti jednotlivých postav vás nakonec i překvapí a ukáže, že člověk nemusí být takový, jaký se na první pohled jeví.

Filmy
- Ordinary World (2016): Komedie, kde má hlavní roli můj milovaný Billie Joe Armstrong z Green Day. Film o rockerovi, kterému nevyšla kariéra rockové hvězdy a prochází si krizí středního věku.
- Zkrocená hora (2005): Film o neobyčejné, ale i přesto silné lásce, která nikdy nemohla vyjít úplně na povrch. Pro někoho asi citlivé téma, ale já mám tento film moc ráda.
- Machři (2010): Moje naprosto nejoblíbenější komedie, která mi pokaždé zvedne náladu. Navíc hlavní roli má Adam Sandler a toho já zbožňuju!
- Americký sniper (2014): Film podle skutečné události, jak jinak než o americkém sniperovi. V hlavní roli můj oblíbený fešák Bradley Cooper.
- Snowden (2016): Příběh podle skutečné události, skutečného člověka o tom, jak fungují sociální sítě a především americké tajné služby. Říkám vám, začnete být paranoidní vůči vašemu telefonu, počítači a sociálním sítím.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Knihy a filmy mého srdce alienor 03. 03. 2017 - 15:24