Vypravěčka - J. Picould

27. únor 2017 | 21.37 |
› 

Vypravěčka Přelouskala jsem další knihu. Tentokrát jí je Vypravěčka, které jsem tedy v první chvíli nedávala moc nadějí. Dopadlo to však tak, že mě naprosto dostala a já nebyla schopná ji na delší chvíli odložit, a tak jsem ji měla přečtenou do čtrnácti dnů, což se u mě moc často nestává. Mít takhle rychle přečtenou knihu.

Jodi Picoult - Vypravěčka

Vydáno v roce 2013
Nakladatelství Knižní klub / Ikar
Přeloženo Ivanou Nuhlíčkovou z anglického originálu Storyteller
Počet stran 512

Co se stane, když se mladá dívka, která má vážný problém se spřátelí se starým pánem, který se jí v prvních momentech přizná k tomu, že byl příslušníkem SS během 2. světové války a požádá ji, aby mu pomohla zemřít, když zároveň je potomkem židovské rodiny, kdy její vlastní babička přežila holokaust? A co se vlastně všechno doví z úst obou úst. Začne bojovat za spravedlnost? A bude jí to vůbec k něčemu dobré? A dokáže se poprat s vlastními démony?

Kniha je velmi krásně psaná a hrozně se mi líbí, že není rozdělená na klasické kapitoly. Zde každou část knihy vypráví pokaždé někdo jiný. Buď je to hlavní aktérka Sage, jenž mi byla sympatická už od prvních chvil. Dále vyšetřovatel Leo či babička Sage, Minka. Navíc je celé vyprávěná propletené Minčiným smyšleným příběhem, který psala už od svého svého mládí a svým způsobem ji právě tento příběh držel při životě. V celé knize je také dobře popsáno, jak vlastně fungoval postupný odsun Židů a jejich život za války.
Celý příběh mi  opravdu přirostl k srdci a je naprosto strhující. Ani trošku čtenáře nepustí, dokud nemá opravdu dočteno. Osobně jsem hltala stránku za stránkou a nebyla schopná to odložit.

Hodnocení: 5/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vypravěčka - J. Picould tlapka 28. 02. 2017 - 09:14
RE(2x): Vypravěčka - J. Picould rebarbora 28. 02. 2017 - 18:16
RE: Vypravěčka - J. Picould rebarbora 28. 02. 2017 - 18:15
RE: Vypravěčka - J. Picould movies-and-tvshows®pismenkuje.cz 04. 03. 2017 - 10:52
RE: Vypravěčka - J. Picould hroznetajne 04. 03. 2017 - 20:57