TOP 5

3. březen 2017 | 23.04 |
› 

Myslela jsem, že tenhle článek zveřejním už odpoledne. Už od rána mě ale trápila silná bolest hlavy, takže z práce jsem se připlazila totálně vyčerpaná a dobré čtyři hlodiny jsem nevěděla o světě. Hlava mě totiž přestane bolet jen, když si vezmu ibalgin a jdu to zaspat. Jo, zrovna ibáč, ale bohužel ten jedinej mi na bolest hlavy funguje. Dost už bylo ale o bolesti hlavy. Teď se jdeme mrknout, co mé uši během posledního měsíce zasáhlo nejvíc.

Labrinth feat. Emeli Sandé - Beneath Your Beautiful

Na mě překvapivě popová, ale je nádherná. Ani netuším, kde jsem na ni přišla. Na začátku měsíce jsem si na ni ale nějak vzpoměla a už mě od té doby nepustila. Přijde mi hrozně emotivní a na druhou stranu tou náladou neskutečně smutná. Div mě kolikrát nerozpláče, ani pořádně nevím proč. Do hudebního srdce se mi ale zaryla neskutečně.


Horkýže Slíže - Osemnásť

Stáhla jsem si pár dalších alb od Horkýžů. Navíc příští týden bych měla jít na jeden z jejich pražských koncert, protože slaví 25 let na scéně. Z těch alb mě nejvíc zaujala právě tahle písnička, která jede pěkně od podlahy a ještě jsem ji předtim neznala.


Apocalyptica feat. Adam Gontier - I Don't Care

Tenhle styl muziky normálně nemusím, ale tady hostuje Adam - bývalý člen Three Days Grace, které naprosto miluju a dokonale do celé písničky pasuje, tak moc, že ji poslouchám neustále dokola. Na Apocalyptice jsem ale nebyla, když tady před pár dny byli. Uznávám, zase tvrdší šálek kávy, ale ta hudba v pozadí to odlehčuje trošku.


UDG - Intergalaktická

Písnička z jejich nejnovější desky. Nikdy jsem se téhle kapele moc nevěnovala, až na takové ty jejich fláky jako Hvězdář nebo Kurtizána. V hlavě mi ale při poslechu utkvěla právě tahle. Hrozně se mi líbí ten refrén. Když to tak řeknu - docela nudné sloky, které mě zas tolik nebaví, pak ale přijde ten refrém, který mi naprosto vyrazí dech a já si pak říkám, že celá ta písnička jako celek, je prostě úžasná!


Chris Cornell - Nearly Forgot My Broken Heart

Milé Youtube mi to vyhodilo, jako tip k poslechu. Říkám si proč ne. A? Dokonalost! Hned od začátku tu písničku miluju. Hrozně se mi líbí i ten videoklip. A ten text, ten je taky naprosto suprovej. Není to nic na přemýšlení, ale mně se prostě líbí.

Dá se říct, že celý tento měsíční playlist je sestavený z nových objevů. Nejsou to písničky, které bych normálně poslouchala a pak si na ně po nějaké době vzpomněla, jak to u mě většinou bývá. Jsou pro mě úplně nové, ač tu od Emeli často hrají v rádiích. Doufám, že vás něco zaujmulo a stane se z toho i váš oblíbenec :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: TOP 5 tlapka 04. 03. 2017 - 11:35
RE(2x): TOP 5 damn-girl 05. 03. 2017 - 10:19
RE: TOP 5 lenča 04. 03. 2017 - 22:24
RE(2x): TOP 5 damn-girl 05. 03. 2017 - 10:20