TOP 5

7. duben 2017 | 23.06 |
› 

Máme tady začátek dubna a to znamená jediné - 5 mých nejoblíbenějších písniček za březen. Napadlo mě, to pro vás udělat trošku zajímavější - ke každé písničce najít nějaké kraťoučké info (např. o čem písnička je, když se to bude dát dohledat) a menší info o interpretovi. Snad to i pro vás bude zase o něco čtivější :-). Tak, jdeme na to?!

Shinedown - Miracle

Shinedown jsou rocková kapela, která vznikla v roce 2001 na Floridě. Své první album vydali o dva roky později, v roce 2003 a jmenuje se Leave A Whisper. Jen tak pro zajímavost - bubeník (Barry Kerch) se v roce 2013 v jednom rozhovoru ohradil vůči internetové encyklopedii Wikipedia ohledně jejich špatného žánrového zařazení. K této písničce není oficiální videoklip a písničku Miracle složil frontman o svém synovi, kterého má s bývalou přítelkyní. V textu se vyznává, že mu vnesl další smysl do dalšího života a pozoruje, jak jeho syn vyrůstá.
Shinedown mám moc ráda. Mám o nich podrobně naposlouchané za tu ukrutnou dobu jen jedno album (z něj je tahle písnička), ale stejně je mám moc ráda. Miracle je pro mě neskutečně silná a emotivní.


David Guetta, Cedric Gervais & Chris Wills - Would I Lie To You

David Guetta se narodil ve Francii, jeho matka pochází z Belgie a otec je původem marocký žid. Své první songy začal mixovat už ve třinácti letech.

Já jsem Davida Bagetu (tak mu posměšně říkám) nikdy moc nemusela, krom jeho písničky Memories. Tu znám už leta a už leta ji neskutečně zbožňuju, protože to je ta nejlepší nakopávačka, kterou mé ucho zatím slyšelo. V březnu se to ale nějak otočilo. V březnu jsem vlastně vcelku hodně poslouchala taneční hudbu, a tak jsem po Davidovi zapátrala víc a tahle mě také nejvíc dostala. Hrála mi několik dní v kuse, až se divím, že mi z toho nevyzkratovaly sluchátka! :-D


Seether - Fake It

Kdo by u Seether čekal, že jsou z USA, šeredně se plete. Pochází totiž  Pretorie v Jížní Africe. To je, co?! :-D Na hudební scéně fungují už od roku 1999. U Fake It si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli ji na album zařadit, ale dali ji tam. Udělali dobře, jelikož se jedná o jednu z nejlépe přijatých skladeb z celého alba. Klip se skládá z několik scén. Ty hlavní jsou dvě - noční zasněžený lesík, kde kapela hraje a prostory letadla, jež jsou natáčené v kulise letadla. Samozřejmě se kolem frontmana během celého videoklipu točí dvounohé kočky - taková klasika všech rockerů (i hip hoperů :-D).
Znám ji už několik let, ale během března na ni padlo mé oko a především ucho. Výborná písnička, hrozně se mi líbí, jakým stylem jsou zpívané vokály!


Capital Cities - Safe And Sounds

Capital Cities jsou popové duo a vznikli v roce 2010. Písnička je o tom, že si každá generace myslí, že žijí v té nejhorší době a přitom se mají daleko líp než lidi před padesáti lety. Ve videoklipu duo tančí a zpívá na divadelní scéně společně s x dalšími tanečníky.
Na song jsem přišla úplně náhodou a opět je taneční (jako už většina za uplynulý měsíc). Narazila jsem na ni na Spotify, kde mi vyběhla jako právě hraná na profilu kytaristy "mé" bývalé kapely. No, láska na první poslech!


Scooter - 4 AM

A kdo by neznal tuhle taneční pecku devadesátek?! Scootery zná snad každý a já se teď poprvé veřejně přiznávám - mám je fakt ráda a kolikrát si je s chutí dost ráda poslechnu. Maj ty nejlepší tucárny, které znám. V téhle písničce se mi líbí, to, jak je to naopak - rozjeté sloky, ale docela umírněný refrén. Ženský vokál je zpívaný zpěvačkou Jaye Marshall. Právě 4 AM mě provázela snad nejvíc, ze všech písniček od Scooterů, opět taková ta choroba, kdy si to pouštíte neustále dokola a neumíte to zastavit, prostě musíte. Navíc, my s bráchou Scootery vážně milovali už jako malí smradi :-D.

Zaujalo vás dnes něco? Jak se vám líbí ten nápad s těma zajímavostma?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře