Všechno je definitivní - S. King

8. květen 2017 | 00.35 |
› 

Všechno je definitivníDnes jsem si připravila na recenzi knihu, kterou jsem nedávno dočetla. Dostala jsem ji od svých kolegů v práci, jako dárek k narozeninám, a tak jsem se hned pustila do čtení. Kniha dočtena, je tedy čas na její recenzi.

Stephen King - Všechno je definitivní

Vydáno v roce 2002
Nakladatelství Pavel Dobrovský - BETA
Přeloženo Davidem Petrů a Lindou Bartoškovou z anglického originálu Everything's Eventual
Počet stran 422

Kniha je vlastně sbírka hned čtvrnácti povídek, které zapracují na vašem vnímání strachu, psychické úzkosti, ale kolikrát se i zasmějete. Jak už v knize povídek bývá, najdou se tam horší i lepší povídky, a každá je jinak silná. Jelikož je každá povídka úplně jiná, tak si každý najde tu svou a především (a to je asi to nejhlavnější), čtenář si udělá krátký, ale přesto dokonalý přehled o tom, co všechno tento mistr hororových příběhů umí napsat. Zajímavostí je, že pořadí povídek autor seřadil podle náhodně vylosovaných karet, které k jednotlivým povídkám předtím speciálně přiřadil.

Nebudu tady teď rozebírat veškeré ty povídky. Každý si to vážně musí přečíst sám. Rozhodně nelituji toho, že jsem nad knihou strávila kus svého volného času. Bohužel jsem ale byla plná očekávání, nakonec se mnou kniha ale moc neudělala a hodně se  mi jednotlivé příběhy smíchaly dohromady. Už jsem od Kinga četla jednu knihu povídek - Čtyři roční doby. Ta na mě zapůsobila daleko víc, než tato, protože minimálně pro mě veškeré povídky byly hrozně moc silné. V tomhle případě se to říct nedá a kolikrát mi jednotlivé dějové linie přišly až dost přitažené za vlasy.

Hodnocení: 2/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Všechno je definitivní - S. King flagg 08. 05. 2017 - 10:26
RE(2x): Všechno je definitivní - S. King damn-girl 13. 05. 2017 - 14:35