Sněží, sněží...-J. Green, M. Johnson a L. Myracle

20. květen 2017 | 22.15 |
› 

Sněží, sněží...Tuto knihu mi půjčila k přečtení kolegyně a jelikož jsem ji zrovna dneska dočetla a němám z ní nějaké smíšené pocity, kdy bych si svým krátkým reportem nebyla jistá, je čas na recenzi.

Sněží, sněží... - John Green, Maureen Johnson a Lauren Myracle

Originál vydán v roce 2008
Nakladatelství Yoli
Přeloženo Veronikou Volhejnovou z anglického originálu Let It Snow
Počet stran 264

Knížka obsahuje tři vánoční příběhy, přičemž každý z nich napsal jiný autor a všechny tři se poté i spojí v jeden jediný. Tři zimně laděné příběhy několika puberťáků na téma láska. V první příběhu nám svoje Vánoce a svou lásku vylíčí mladá slečna Jubilee, která je přes svou nevoli vyslána k prarodičům, protože její rodiče jsou za poměrně vtipných okolností zatčeni. Vlak ale zapadne v závěji a hlavní představitelka se rozhodně vydat skrz dálniční silnici do Waffle House, aby se aspoň trochu ohřála, než ve vlaku nahodí proud a bude se zase moct vydat na cestu.
V druhé části knihy přijdou na řadu tři dobří kamarádi, kteří závodí svádí boj s časem, když se snaží dostat do místního Waffle House skrz zasněžené město uprostřed noci, aby se setkali s roztleskávačkami. Nakonec s autem havarují a jsou nuceni v totmo boji pokračovat do poslední chvíle pěšky.
Třetí příběh vypráví Addie, jenž udělala ve svém vztahu obrovskou chybu a teď netuší, jak z toho ven. Do toho jí je neustále vyčítáno ze všech okolních stran, že si myslí, že se naprosto všechno točí akorát kolem ní a problémy jiných ji nezajímají a hází je okamžitě za hlavu.

Musím říct, že námět celé knihy se mi už od začátku hrozně líbil, jelikož jsem se s ničím takovým ještě nesetkala. A jak jsem byla nadšená na samém začátku, tak mi to vydrželo i do konce. Nejvíc se mi líbil hned ten první příběh, přišel mi nejkouzelnější. Nutno říct, že náročné čtenáře tato kniha asi tolik nezaujme, ale naopak zase bude bavit čtenáře (a především čtenářky) z kategorie "náct". Já tedy "náct" už dávno nejsem, ale i tak se mi kniha moc líbila. Jen mě mrzí, že se ke mně nedostala v období Vánoc, protože bych  z ní byla ještě daleko odvařenější.

Hodnocení: 5/5

Zpět na hlavní stranu blogu