National Theatre and new book :)

9. březen 2011 | 17.24 |

Ahoj lidi :). Já vím, neozvala jsem se zas jak je rok dlouhej, ale věřte tomu, měla jsem k tomu své důvody. Lehce řečeno jsem nestíhala. Jo, zase ten podělanej čas :/.

V pondělí jsem neměla čas kvůli škole. Vypracovávala jsem otázku na tu anglinu. Nadcházející den jsem to totiž měla přednášet. Byl to propadák :-/. Je fakt, od 9 třídy jsem nic v angličtině nepřednášela nahlas. My totiž na střední na anglině jen píšem slohový práce nebo děláme poslech, či čteme z časopisu, ale to nemá ten stejnej efekt jako když máte něco povídat z paměti. Snad se to zlepší, vlastně by mělo - vzhledem k tomu, že z angliny maturuju. Mamka říkala perfektní věc - mohla by mi domluvit pár čistě konverzačních hodin s angličtinářkou (její známa) abych se rozmluvila. Takovou šanci bych brala všema deseti :).

Teď k úterý. Proč jsem včera neměla čas? To jsem totiž byla doma asi jen hodinu a potom jsme jely s mamkou do Národního divadla na představení. Přijely jsme tam o půl hodiny takže jsme se šly ještě kouknout do protějšího knihkupectví. Tam jsem zakoupila malinkou knížečku angličtiny s hromadou dosti tématicky zařazených cvičení, to by mi mělo napomoct k rozšíření slovní zásoby v AJ. Od dnešního dopoledne už mám vyplněnej celej první tématickej celek :). Ovšem neměla jsem u sebe peněženku, a tak to platila mamka a já jí potom za to dám penízky :). Do mých očí taky padla k niha s názvem "Architektura", jsou tam všechny slavné budovy světa a byla zlevněná z 699,- na krásných 33,-, takže bylo jasné, že jeden výtisk prostě bude můj. Jenže mamka u sebe neměla dostatečnou hotovost a terminál kreditní karty nějak nešel. Paní prodavačka mi tedy knihu schovala a já si jí dnes se spolužačkou vyzvedla. Ještě než jsme dnes do samotného knihkupectví došly, zamířily naše kroky nejdříve do cukrárny ve Světozoru. Takže nám krk krásně schladila točená ovocná zmrzka 8). Dále jsme potom popojeli, já si vyzvedla knihu a naše cesty se rozdělily.

A teď k samotnému divadlu. Bylo úžasný 8). Hlavní roli hrál Dyk z Nightwork a musím říct, že teda nějakej ten hlas má. Ani jsem nečekala, že ho má až tak dobrej :). Samotné představení se jmenovalo "Źebrácká opera" i se tam celkem dost zpívalo, ale to mi vlastně ani nevadilo :). Teď bych vám ráda řekla něco k ději, děj se odvýjí od tohoto - celé se to odehrává v Anglii a Dyk je největším kriminálníkem v Londýně, ovšem - jeho největší kamarád je velitelem policie, tudíž ho neustále kryje. Jednoho dne ho to ale přestane bavit, a tak odsoudí nebohého kriminálníka Dyka k trestu smrti oběšení. No a jak to celé skončí, to už vám nepovím! xD Ale rozhodně to celé bylo super a nelitovala jsem ani jedné minuty v divadle :).

Pokud vás zajímá co jiného vám ještě povím, tak vám rovnou říkám, že nic. Ono už totiž neni co. Teď jdu sepsat seznam literatury k maturitě a potom vytvářet další otázku do angliny. Tentokrát na téma Česká republika. Snad už se v pátek na anglině zadaří víc a já si neudělám už takovou ostudu xD. Mějte se tedy pěkně a zase zítra :)... myslím, že zítra by to mělo být s časem bez problému ;D...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře