Stěhování - 1. část

6. červen 2017 | 22.41 |

Napadlo mě si tady teď udělat takový stavebně-stěhovací deníček, až si to jednou budu číst, bude se mi to zdát jako sranda, ale teď sama nevím, kam dřív skočit :-D.

1. červen - Nastal den D, hodina H a tak dále, prostě jsem šla převzít byt, podepsat smlouvu a převzít klíče. Z práce jsem šla už o půl hodiny dřív, abych to stíhala na schůzku s "tetou" a s makléřskou. Poprvé jsem viděla i "strejdu".Hned v úvodu se smíchem pravil, že bude muset ještě ve smlouvě něco upravit a tím myslí zákaz panských návštěv :-D. Nezapomněl ani připomenout, že jako majitel může tři dny předem ohlásit kontrolní návštěvu, prý se klidně předem nahlásí a očekává vychlazené pivo a něco dobrého na zub :-D. Poté mi ukázali co v bytě mi všechno přenechají, a tak jsem bohatší o pár hrnců, asi dvacet nožů různých čepelí a velikostí, nádobí, příborů, mikrovlnky, šlehače, žehličku a žehlicí prkno + další menší blbůstky. Rozhodně to jsou drobnosti, které se mi hodí. Vše proběhlo v pohodě, a tak se mohlo začít s plánováním a tvořením.

2. červen - S mamkou jsem hned po práci vyrazila do Ikea kouknout po novém nábytku (to hlavní jako postel, jídelní stůl a židle a pohovka). Všechno jsem měla díky internetu vybramé, ale reálný stav mě zklamal natolik, že jsem nevybrala nic. Buď to vypadalo jinak než na fotce nebo jsem řekla, že za tohle ty peníze nedám.

3. červen - Vydala jsem se poprvé do bytu na delší čas a to za účelem gruntování. Umyla jsem během soboty celou kuchyň, ale při mytí nádobí v myčce jsem zjistila, že mi vyhazuje pojistky, takže to se teprve bude řešit. Dalším problémem (a už nevím jestli neblbnu) je fakt, že když jsem tam šla z chodby do obýváku, měla jsem v jednu chvíli pocit, že tam na křeslě sedí stařenka s holí. Ehm, v tom bytě žila maminka od majitelky. Asi jsem psycho, ale teď všude vyčítám, jak vyčistit prostor od negativní energie atd. Vždycky jsem si myslela, že v první moment budu z něčeho takového hrozně vyšokovaná, ale tak nějak v tu osudnou chvíli jsem se nad tím zasmála, a tak sama pro sebe se uchechtla "Jo, ty jseš tady... já tady teď budu bydlet, jsem hodná, ty buď prosím taky." Čím víc nad tím ale přemýšlím, tím víc si říkám, abych se tam sama nebála. Čekala jsem, že údržba v práci se mi bude smát, když jim to řeknu. Nesmáli se mi vůbec! Naopak tak se mnou seděli a řešili, co, a jak. Na to, že jsou jsou všichni chlapi kolem 40, tak mě tím jednáním fakt mile překvapili. Zase k nim mám o něco víc větší důvěru. V sobotu se nám také na poslední chvíli ozval zájemce, že by si vzal stěnu z obývacího pokoje, hodila by se mu na chatu, Bylo domluveno!

4. červem - V neděli dopoledne se tam jel do bytu kouknout táta (mamka už tam byla předtím). Začal hned řešit, co a jak. Zvláštní, protože třeba Krč (kde bydlím teď) nikdy nepřijal jako moje bydliště a nikdy mi kolem bytu v Krči nepomáhal, nikdy tu nebyl a hned na samém začátku mi řekl, že on s tím nesouhlasí a pomáhat mi nebude.

Odpoledne jsem se doma mamce rozbrečela, že to nemůžu stihnout přestěhovat, jelikož jsem nepočítala s opravováním prasklin a malováním. Po mém uklidnění jsem před internet pořídili pračku, televizi, postel, sedačku a jídelní set - vše za super ceny! Bude se to ale úplně lišit od toho, než jsem měla vybráno prvně. Nábytek v obýváku nebude bílý, ale bude snad poměrně slušně vyladěn do odstínu stávající kuchyně (buk/dub), sedačka bude modernějšího ražení. Zdi nebudou kávové, budou bílé s jednou kávovou stěnou. V ložnici bude světlehnědý koberec s bílým nábytkem.

5. červen - Nastalo pondělí - včera. Pán si odvezl tu slibovanou obývákovou stěnu. Držel se svého názoru, že si to nemůže vzít jen za odvoz a přivezl mi flašku růžového vína. To se hodí! Večer jsem jen tak zkusila hodit na Facebook, jestli někdo nechce nějaký nábytek. Chytl se kamarád, že by se mu hodila sedačka. Během pondělního dopoledne mi navíc začlo vážně téct do bot, a tak jsem šla prosit hned ráno šéfa, jestli by mi přece aspon díky stěhování mohl dát dva dny volno, že chápu, že jsou uzávěrky, ale já budu mít vše hotové. Povolil, takže mám volno pátek, pondělí a úterý...Během dopoledne mi také volal eshop, že se moc omlouvají, ale nemůžou mi prodat ten typ pračky, protože to bylo posledních pár kusů starého modelu, ale že mi nabízejí ten samý model, ale novější a o 400,- Kč levnější!

6. červen - Dopoledne to vypadalo, že si kamarád sedačku nakonec nevezme. Odpoledne mě ujistil o tom, že nakonec tedy jo. Přijdete si pro ni v sobotu. Volal další pán, že by měl zájem o to jedno retro rádio a že za to naoplátku odveze z bytu cokoliv - nebránila jsem se. Přijdete v pátek. Také jsme se domluvili se zedníkem na přípravu stěn k malování, ten přijde ve čtvrtek. Pak mi volal i "strejda" po telefonu jsme přehlásili elektřinu na mě. Odpoledne jsem byla opět v bytě. Tentokrát vyrvala ze zdi natlučený rákos od postele, sundala zbývající poličky a lampičky - je připraveno pro zedníka. Ve finále jsem našla vhodný koberec a objednal se.

A to je asi tak aktuálně vše. Brzo asi zase přijdu s dalším článkem, který bude opět snad plný nějakých větších i menších pokroků. A uvědomuji si jedno... pokaždé jsem měla sen, že svůj první větší byt si budu zařizovat dohromady s někým, Výsledek? zařizuju si ho sama...

PS: Omlouvám se za případné menší i větší či extra velké chyby v textu... nemám sílu to po sobě číst, ale chtěla jsem se podělit....

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Stěhování - 1. část iva 07. 06. 2017 - 18:01
RE(2x): Stěhování - 1. část damn-girl 08. 06. 2017 - 21:28
RE: Stěhování - 1. část zlomenymec 07. 06. 2017 - 19:09
RE(2x): Stěhování - 1. část iva 07. 06. 2017 - 19:21
RE(2x): Stěhování - 1. část damn-girl 08. 06. 2017 - 21:28
RE: Stěhování - 1. část hroznetajne 08. 06. 2017 - 09:32
RE(2x): Stěhování - 1. část damn-girl 08. 06. 2017 - 21:29
RE: Stěhování - 1. část boudicca 08. 06. 2017 - 17:07
RE(2x): Stěhování - 1. část damn-girl 08. 06. 2017 - 21:31
RE(3x): Stěhování - 1. část boudicca 08. 06. 2017 - 22:25
RE(4x): Stěhování - 1. část damn-girl 08. 06. 2017 - 22:26
RE: Stěhování - 1. část lvice 10. 06. 2017 - 15:49
RE(2x): Stěhování - 1. část damn-girl 13. 06. 2017 - 11:31
RE: Stěhování - 1. část tlapka 12. 06. 2017 - 13:54
RE(2x): Stěhování - 1. část damn-girl 13. 06. 2017 - 11:32