TOP 5

8. červen 2017 | 22.12 |
› 

Uběhl další měsíc a s počátkem nového měsíce je tady moje oblíbená hudební Top 5. Tentokrát jsem se k ní dostala až teď, ale lepší někdy, než nikdy. Tak co mě oslovilo během uplynulého měsíce? Jdeme se na to podívat, no ne?

The Pretty Reckless - You

The Pretty Reckless založila herečka a modelka Taylor Momsen už v roce 2009. TPR se věnují poněkud drsnějšíímu rockovému stylu, tahle písnička je ale pravý opak. Na svém kontě mají už tři řadová alba. Tím posledním je Who You Selling For z roku 2016. Písnička You pochází z z první desky Light Me Up. Jedná se o baladu, ve videoklipu během milostných scén za sebe měla Taylor dublérku.
Moc se mi celá nahrávka líbí právě kvůli tomu, že je pomalá. Písnička na téma "Potřebuju tě hrozně moc, ale ty mě vůbec," která holka nezažila někdy podobnou náladu, kdy jí hrály dokola neustále ty podobmné písničky nebo jedna a ta samá, furt dokola? :-D


Papa Roach - Periscope feat. Skylar Grey

Papa Roach mám ráda už od jejich, teď už, předposledního alba F.E.A.R., které je naprosto boží a během té éry jsem byla i na jejich koncertě v Praze. teď se v září do ČR vrátí znovu a opět s nějnovější deskou. Tou je teď Crooked Teeth a vyšlo před pár dny. Kapela si svou nejlepší éru zažíla někdy v devadesátých letech až miléniu (jestli počítám teď správně). Periscope pochází právě z jejich nejnovějšího počinu. Vokálů se v písničce částečně ujala Skylar Grey, která spolupracovala už i s Eminemem.
Nedávno k songu višel i videoklip. Ten můžete vidět taky. Ani tady se nejedná o veselou písničku s veselým textem, je spíš ponurá, ale mně se i tak líbí!


Rammstein - Ich Will

Rammstein nikdy moc nemusela, ale jako již u několika kapel - nějak se mi k nim utvořila cestu. V dnešní době jsou asi jednou z nejkontroverznějších kapel, co se objevují na pódiu. Navíc jsou asi jednou z mála kapel, která nezpívá především anglicky, ale silné fanouškovské základy si utvořili takřka po celém světě. Ich Will. Vznikli už v roce 1994 a jsou označováni jako industial-metal.
Ich Will je o touze být viděn a slyšen. Celý videoklip navíc znázorňuje posedlost médií určitým příběhem.


Natasha Bedingfield - Unwritten

Natasha Bedingfield je londýnská zpěvačka. V dnešní době jí je 35 let. Unwritten pochází z jejího debutového alba (2004), které nese stejný název. Album je z roku 2004. Záběry videoklipu jsou především směrovány na dobře naladěnou zpívající rozjařenou Natashu. Pokud se nepletu, tak další její píseň - Pocketful Of Sunshine posloužila jako soundtrack ve hře The Sims 2: Roční období. Nazpívala i vokály v písničce Jet Lag od Simple Plan.
Touhle písničkou jsem oproti ostatnímu výběru dost změnila (nic jiného snad z dnešního výběru není tolik pop, jako tohle), což snad nikomu nevadí. Ze všech pěti mi vlastně hrála za celý měsíc úplně nejvíc, krásně se hodí ke skoro už letnímu počasí.


Depeche Mode - Home

Mamka miluje Depeche Mode. Já miluju Depeche Mode. Ona miluje Home v podání Martina Gorea a já taky. Navíc tady tenhle měsíc koncertovali, a tak jsem na nich s mamkou zase byla. Už po čtvrté v řadě! A jako vždy byli úžasní a zazněla i právě tahle Home! Ta nesměla chybět. Moje srdcovka už několik let.
Depeche Mode vznikli už v roce 1980 jako altermativní a synthpopová skupina v Anglii. Jedním z nejvýznamnějších alba je označováno Violator. Home je však z alba Ultra.

Tak jak se vám líbí měsíčná výběr? Co jste vy během května poslouchali nejvíc?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře