41 otázek a odpovědí - 1. část

18. červen 2017 | 16.21 |
› 

Brouzdala jsem u Mečouna na blogu, co tam má nového a našla jsem tenhle super tag... nebo spíš jeho první část, a tak se do ní hnedka dám! Baví mě vyplňovat podobné tagy, tak pokud byste o nějakém dalším věděli, dejte mi věděěět.. Děkuji! :-)

1.Tvoje oblíbená kytka?
Nemám ráda růže a orchideje, naopak mám ráda tulipány, pivoňky a gerbery. Ze všeho nejvíc asi právě ty tulipány, které mám spojené s Holandskem, jelikož mám neskutečně ráda obojí a k tulipánu patří Holandsko a k Holandsku tulipán, tím je to jasné... :-D

2. Věříš na mimozemšťany?
Přijdou mi děsivý obě verze, ta, že ve vesmíru nejsme sami, stejně jako ta, že tu sami jsme. Má to někdo stejně?

3. Vyjmenuj tři umělce (hudební nebo umělecké - asi se myslí prostě kulturní), kteří tě nějak inspirovali nebo ovlivnili
Asi mým největším vzorem je Billie Joe Armstrong, přivedl mě celkově k hudbě. Díky němu jsem si utvořila i nemálo názorů, co se života týkají. Dalším je jejich bubeník Tré Cool, který jednou pravil, že člověk by měl litovat toho, co udělal, než toho, co neudělal. Přesně tou větou se snažím řídit. Občas to sice moc nejde, právě kvuli obavám, ale většinou, když si vybavím tuhle větu, tak se do obávané věcí nakonec rozhodnu jít s vědomím, že to může dopadnout různě, ale bez pokusu to nezjistím. Tou třetí osobou je asi Eminem. Poslouchám normálně sice úplně odlišnou hudbu, než to, co vytváří Eminem, ale jeho mám prostě ráda. Líbí se mi jeho životní příběh.

4. Tví oblíbení lidé?
Rodina, která mě vždycky podrží, ale i mi dokáží říct věci, tak jak opravdu jsou, i když se ne vždycky hezky poslouchají. Pak moje bývalá kolegyně, se kterou máme výborný vztah. Mezi růležité lidi patří i moji údržbářský pánové z práce. Nejen proto, že mi vždycky zvednou náladu, když mi není nejlíp, ale i protože vím, že když se něco nevede, můžu si jít sednout k nim a vydýchat se. Pak i pan hospodář, který se pro mě stal neskutečně blízkým člověkem. To jsou v aktuální době lidi, kteří mají ke mně nejblíž a já bych za všechny dýchala a jsou to lidi, kvůli kterým vstávám.

5. Rozpovídej se o někom, do koho jsi zamilovaný, nebo o někom, koho miluješ.
Láska, která asi nikdy nebude naplněná, láska, která se dá nazvat platonickou. Člověk, se kterým bych chtěla být v kontaktu i až budu stará. Člověk, se kterým jsem zatím prožila jedno z nejlepší lét. Člověk, u kterého se musím hodně držet, abych ho prostě jen tak z ničeho nic během rozhovorů a objevování jeho názorů neobejmula, protože by mi to přišlo blbé, ale kolikrát bych to i tak nejraději udělala. Člověk, o kterého kdybych přišla a pravidelně ho neviděla, tak by mi trvalo hodně dlouho, než bych našla v životě smysl. Člověk u kterého vím, že to nikdy nevyjde na 100% a stejně o tom asi nikdy nepřestanu snít.6. Tvoje oblíbené psí plemeno?
Mám ráda voříšky a nemám ráda, když si lidi pořizují čistokrevné rasy, když jsou plné útulky. Pokud mám ale i tak jmenovat, líbí se mi boxeři, chrti a jezevčíci.

7. Napiš krátký příběh nebo básničku o tom, jak na tebe působí tvoje oblíbené roční období
Když je zima, tak chci teplo.
Když je teplo, tak chci zimu... básník ze mě nebude, ale dokonale to vysvětluje moje vnímání ročního období...

8. Jaká jsou tvá oblíbená jména?
Z holčičích jmen se mi nejvíc líbí Vanda, neznám nikho ani vzdáleně, kdo by se tak jmenoval, ale stejně mě to neodradí. Dál mám taky ráda ženská jména jako Emma či Gabriela. Mám hrozně ráda i své jméno - Karolína. Z klučíčích mám oblíbená jména Tomáš, Pavel či Lukáš - Lukáš se náhodou jmenuje brácha :-).

9. Máš rád plazy jako domácí mazlíčky? Proč ano, proč ne?
Asi k tomu mám neutrální vztah, nevadil by mi had, jako domácí mazlíček v domácnosti.

10. Jak na tebe působí umění nebo hudba?
Myslím si, že umění vnímám dost. Především hudbu, miluju ji, snažím se o ní i psát a občas sním o tom, že se stane uznávanou hudební redaktorkou. Jednou jsem viděla na ČT  k příležitosti výročí The Beatles znalce přes tuto legendu a mluvil o jejich začátcích atd., jednou bych chtěla, aby mě potkalo to samé - až Green Day budou mít nějaké obří výročí, třeba za 30 let.

11. Máš radši pláže, nebo hory?
Asi spíš pláže - ty severní, kde je moře studené. Hory se mi líbí v létě, když jsou sněhem pokryté jen vrcholky.

12. Vnitřní nebo vnější zahrady?
Vnější zahrada rozhodně! Vždycky se mi líbily japonské zahrady. Fascinujou mě už od dětství, jak jsou jiné narozdíl od našich evropských.

13. Máš rád krátké, nebo dlouhé vlasy?
Na ženách dlouhé, ale ne každé ženě dlouhé vlasy sluší. Na chlapech z 95% dlouhé vlasy nesnesu, jelikož mi za každých okolností přijdou neupravené.

14. Tvoje oblíbená vzpomínka z dětství?
Když jsme já a brácha chodili s taťkou do hospody u pole, která byla kousek od našeho domu a pozorovali jsme tam ze zahrádky kombajny jak sečou a táta nám vždy koupil takovou tu dřívější jedovatě barevnou limonádu ve sklenici.

15. Jaká "snová" nebo surrealistická věc se ti kdy stala?
Mám neustále takové, už jsem přemýšlela, jestli vždy nemám sepsat článek s výběrem těch nejlepších :-D

16. Kde cítíš, že se zastavil čas?
Asi nemám místa, jako kde, ale spíš kdy a to je snad pokaždé, když se bavím s jednou osobnou nebo, když jí potkám. To většinou nějak nedokážu vnímat nic jiného a mám to od prvních momentů, co jsem ho potkala a trvá to už přes rok.

17. Jaké máš rád kočičí plemeno?
Mám ráda kočky, ale v jejich plemenech  se nevyznám. Z těch základních - nemám ráda britské, ale naopak siamky jo.

18. Líbí se ti pihy?
Když jsou to drobné, roztomilé umístěné, tak jo... nesmí to být takové ty ošklivé fuj, ale spíš na ně mám neutrální názor, nijak je neřeším.

19. Jaká je teď tvá oblíbená věc?
Než věc, tak asi spíš činnost. Hrozně mě baví vaření a teď s novou prostornou kuchyní naplno začnu! Neustále vymýšlím, jaké chutě by se k sobě hodily, neustále pročítám nějaké recepty, neustále bloumám po obchodě a zkoumám nové suroviny :-D. Rodina se mi už směje. Ještě dřív, než jsem se nastěhovala do nového bytu jsem už měla najité různé recepty, co chci vyzkoušet. Na první příčky padl guláš na černém pivu, pečené hovězí na kořenové zelenině a červeném vínu nebo kuře na pomerančích. Aktuální výzvou je vyzkoušet udělat domácí bramborové a kynuté knedlíky k omáčce :-D. Taky bych se chtěla naučit vykostit kuře na roládu a umět filetovat ryby.

20. Jaký je tvůj skrytý talent?
Asi to bude to vaření. Vařím pořádně teprve asi od 23 let. Většinou krátce přečtu recept a pak postupuju podle intuice a ono to z 95% vychází. To už musí být vážně blbá den, když se mi jídlo nepodaří. Hrozně ráda bych chtěla někomu pravidelně vařit, ale jaksi není komu :-D. Pak asi malování a kreslení. V dětství jsem chodila do kroužku asi 3,5 roku. Teď se tomu nevěnuju, ale každý, kdo o tomhle ví do mě neustále hučí ať se k tomu vrátím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 41 otázek a odpovědí - 1. část hroznetajne 18. 06. 2017 - 17:30
RE(2x): 41 otázek a odpovědí - 1. část damn-girl 18. 06. 2017 - 21:20
RE: 41 otázek a odpovědí - 1. část zlomenymec 19. 06. 2017 - 19:54
RE: 41 otázek a odpovědí - 1. část tlapka 20. 06. 2017 - 13:42
RE: 41 otázek a odpovědí - 1. část rebarbora 04. 07. 2017 - 20:11