Navštíveno: Di Carlo - Lhotka

27. červen 2017 | 17.27 |

Restauraci Di Carlo v pražské Lhotce jsem před necelým týdnem navštívila s přáteli a jelikož i tato restaurace ve mně zanechala nějaké ty pocity, rozhodla jsem se s nimi na tomto blogu o ně podělit, jelikož tentokrát se nejedná o žádný extra zážitek, ale i takové věci se dějí. Nechci si hrát na nějakého odborníka, co se vysoce vyzná v gastronomii, ale za poslední rok, co si vlastně daleko víc vařím sama a čím dál víc se v tom začínám rýpat víc a víc, všímam si u sebe jedné věci. Tou je, že i daleko víc porovnávám jednotlivé restaurace, jejich kvalitu obsluhy, klvalitu porkmů atd.

Restaurace Di Carlo má po Praze hned několik poboček. My navštívili tu ve Lhotce, která samu sebe představuje jako restauraci s kvalitní českou gastronomií, ale na jídelním lístku si lze všimnout, že vyří i nemálo italských specialit. Restaurace má i svou zahrádku, kterou jen kazí okolní silnice, ta však není až tolik vytížená, takže se i navzájem s ostatními slyšíte. Restaurace hned na první pohled zaujme svou atmosférou, které také napomáhají tlumená světla. Po usazení  byla obsluha velmi pohotová a příjemná a na její zjištění, že má nové hosty se nemuselo dlouho čekat, ač byla docela zaplněná.

Jak jsem již říkala, jídelní lístek se skládá z českých i italských specialit a není jich na lístku tolik, což zaujme, jelikož máte větší jistotu, že kuchař vaří z čerstvých surovin, Mimo stálého lístku mají během obědů i speciální meníčko, které jsme však my nevyužili. Co se týče nápojů, tak pivo mají stálé ale některé druhy a značky i točí, to které je zrovna na čepu najdete na tabuli u baru. Nabízejí také klasické nápoje od dodavatelů, ty jsou však obohaceny o domácí limonády - osobně doporučuji malinovou nebo maracuju. Naopak nedoporučuji levandulovou - je málo výrazná.

Ani na jídlo jsme nečekali nijak dlouho, což bylo také příjemné zjištění. Jeho kvalita ale poněkud pokulhávala. Hned rozvedu proč. Já sama jsem v tom parnu neměla moc hlad, a tak jsem se po dlouhém bádání rozhodla pro hovězí vývar s domácími játrovými knedlíčky - jelikož nejím játrové knedlíčky, požádala jsem o polévku bez nich. Mimo to se u našeho stolu udělala objednávka na kulajdu, steaky a kuřecí křidýlka. Vývar mě hned po prvním ochutnání zklamal, byl skoro bez chuti. Byl sice hezky tmavý a sliboval výraznou chuť, ale to se bohužel nestalo. Několikrát jse m musela dosolovat a dopepřovat, abych se dobrala aspoň k nějaké chuti. Přirovnala bych to k vypláchnutému hrnci od vývaru. Další věc, která mi v polévce vydila byla zelenina, tedy spíš její podání - zelenina nakrájená na mini nudličky, ale za to ukrutně dlouhé, přičemž se pořádně nedaly nabrat a při povedeném pokusu nastalo zjištění, že je zelenina tvrdá. Vývar jsem měla bez knedlíčků, ale tak jsem v něm objevila hned několik pořádných kusů hovězího masa, což oceňuji.

Kulajda prý nechutnala jako kulajda, česnekové křidýlka byly až moc česnekové, a tak prý nebyly poznat ostatní chutě. Křidýlka byly podávána s nakrájenou zeleninou, jednou z nich byl řapíkatý celer, který byl na několika koncích oschlý, což mi také nepřijde zrovna super. Ptala jsem se klukům, jaký byl jejich steak. Jeden z nich ho měl medium, jak si přál. Druhý  si také objednal medium, ale byl úplně propečený. Kolega nevracel, ale to je jeho problém... pokud mu to osobně nevadí, tak co :-D. Po zklamání s vývarem jsem se jim rozhodla dát ještě jednu šanci - prostě jsem si potřebovala spravit chuť. S kolegou jsme se rozhodli pro suflé a tady naopak nešlo vytknout vůbec nic. Bylo naprosto dokonalé a ta zmrzlina k němu... MŇAM! Servírka nám poté pravila, že to je jedna z jejich nejlepších věcí na jídelníčku, což mně osobně přijde docela smutné, pokud to nejlepší v restauraci je dezert :-D.

Shrnuto a podtrženo. Restaurace je moc příjemná s krásnou atmosférou. Nechybí jí ani dobrá obsluha, která se vám neustále věnuje, ale jídlo (aspoň za mě) je spíš ten slabší průměr. A pokud sem půjdete, to suflé určitě vyzkoušejte! Na restauraci Di Carlo se můžete mrknout na jejich oficiálních stránkách.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře