TOP 5

5. červenec 2017 | 22.45 |
› 

I tentokrát je tady ten správný čas na top 5, a tak to nebudu dlouho okecávat a hned se do ní pustím. Není čas, ztrácet čas! :-D Tak snad vás něco zaujme :-).

Linkin Park - Talking To Myself

Linkin Park je už několik let takovou rock/nu-metalovou stálicí. Album Meteora zná podle názvu snad každý. Před pár tydny vydáli další hodně očekávané album, ale své fanoušky spíš zklamali, protože odstoupili od svého klasického zvuku a dali se na cestu popu. Celé to album ani podle mého není nijak super, ale tahle písnička mě dostala na první poslech, protože zrovna tady hodně slyším i ty staré Linkin Park plné energie.


Royal Republic - Addictive (acoustic)

Royal Republic jsou ze Švédska. Osobně bych je přirovnala k modernímu rock and rollu nebo garage rocku. Na svém účtě mají už třetí album. V ČR byli už několikrát a už teď se ví, že přijedou zas! Poznala jsem je před lety na Rock For People a od té doby patří mezi moje srdcové topky. Naposledy jsem je viděla teď na Aerodrome Festival odkaď mi od nich kamarád sehnal i trsátko a tam právě hráli tuhle akustickou verzi Addictive a bylo to neskutečně vtipný a od té doby  ji nemůžu vypustit z kebule. Je to dokonalý!


The Rasmus - Paradise

The Rasmus jsou od roku 1994 finská alternative rocková kapela, která  se proslavila takovými hity jako First Day Of My Life, In The Shadows nebo Quilty. Paradise je z jejich plánovaného alba. Objevila jsem ji už v zimě a přišla mi popově průměrná. Nedávno mě něco donutilo se k ní vrátit a od té doby jí protáčím skrz Spotify znovu a znovu!


Blink-182 - She's Out Of Her Mind

Blink-182 jsou punk rockovou legendou a vlastně společně s Green Day a The Offspring postavili základní kameny kaliforsnké punkrockové scény a přiřadit k nim můžeme i třeba Rancid. Hity jako All The Small Things a I Miss You znáte snad všichni, ne? She's Out Of Her Mind je z jejich nejnovějšího alba California, na kterém se už nepodílel Tom DeLonge, který skupinu opustil. Zrovna tahle písnička mi hned v prvních tónech připomíná nějakou jinou jejich písničku, ale neměla jsem ještě touhu, po né nějak víc pátrat. Mám tedy pocit, že tam kopírujou sami sebe a vůbec mi to nevadí. Psala jsem na tohle album recenzi někdy před rokem a hrozně jsem se u toho trápila, až teď jsem ho začla poslouchat  znovu a až teď si říkám, že je vlastně skvělý!


Pink Floyd - Wish You Were Here

Další naprostá legenda a tady asi největší klasika z celýho výběru. Nikdy jsem se Pink Floyd nevěnovala a na tuhle písničku jsem přišla také úplně náhodou. Koukala jsem na seriál Odložené případy a tam ji na konci hráli. Nevěděla jsem co to je, ale použila jsem Shazam na identifikaci neznámé hudby a od té doby tady hraje a hraje a hraje :-D

Co posloucháte vy v poslední  době?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: TOP 5 iva 06. 07. 2017 - 20:14
RE(2x): TOP 5 damn-girl 18. 07. 2017 - 22:27
RE(3x): TOP 5 iva 20. 07. 2017 - 16:19
RE: TOP 5 tlapka 20. 07. 2017 - 21:28
RE(2x): TOP 5 damn-girl 22. 07. 2017 - 14:29