TOP 5

17. srpen 2017 | 21.21 |
› 

Je druhá polovina srpna a já ještě nemám vydanou červencovou hudební top 5. To je smutný, ne? Musím to teda rychle napravit a snad se bude líbit :-).

Keane - Somewhere Only We Know

Keane jsou anglická rocková skupina, která vznikla v roce 1997. Vystupovali už i v České republice, a to 2. listopadu 2012. Ve videoklipu jdou členové skrz přírodu a v druhé scéně jsou uprostřed lesa, kde dohromady hrají. Písnička je o nostalgii, o vzpomínce na nějaké časové období nebo místo, které má každý člověk své osobní, což už jde poznat dle názvu samotné písničky Somewhere Only We Know.
Písnička na mě působí opravdu hrozně nostalgii, pokaždé, při jejím poslechu mě nutí přemýšlet nad uplynulými událostmi a vzpomínkami, které už dávno nejsou a již se ani nevrátí. Vlastně mi to celé zní až hrozně moc smutně.


Green Day - Ha Ha You're Dead

Tihle punk rockoví matadoři založili svojí kapelu už v roce 1987. V roce 1994 vydali zatím svoje nejúspěšnější album - Dookie. To je vyneslo na přední příčky žebříčků a dostalo do vyprodaných sportovních hal. Toho alba se prodalo přes 10 mil. kopií. O deset let později vydali American Idiot, které opět oprášilo jejich zapomenutou slávu. Prodalo se ho přes 5 mil. kopií. Nahrávka Ha Ha You're Dead je z alba Shenanigans. Nenapsal ji Billie Joe Armstrong (frontman a hlavní extař), ale Mike Dirnt (baskytarista) a je o o tom, že máte bezvadného kamaráda, ten vás ale jednoho dne neočekávaně podrazí. Ta písnička je o té zlobě, která je uvnitř vás a o tom, co se vám o tom člověku honí hlavou, když vás zklamal.
Poslouchala jsem ji hlavně na začátku července. Právě kvůli jednomu člověku, co mě zklamal. Ta celá písnička, ta její atmosféra, styl toho zpěvu... To všechno pro mě bylo v tu chvíli obrovskou terapií.


Lordi - Devil Is A Loser

Lordi! Finská kapela, co se proslavila kvůli účasti na hudební soutěži Eurovision Song Contest 2006. Jsou z Finska a jsou známí především kvůli svým hororovým kostýmům a hororovým videoklipům. Stylově je lze zařadit mezi hard rock a heavy metal.
Lordy jsem poslouchala před hodně dlouhou dobou. Jedno období jsem je doslova žrala a pak na ně zapomněla. Před měsícem se mi ale nějak osvěžila paměť a od té doby si od nich pouštím právě tenhle song a to až nezdravě často! :-D


Linkin Park - Shadow Of The Day

Linkiny není nutno nijak dlouzě představovat. Nu-metal, který před lety s Meteorou boural hitparády. Shinodův energický rap a Chesterův nezaměnitelný hlas, který už bohužel není. Zajímavostí je, že Chester je jediný člen, který v tomto videoklipu vystupuje.
Shadow Of The Day je písnička, která už je několik let mou nejoblíbenější srdcovkou. Písnička, která mi přijde teďk ještě daleko víc depresivnější. Písnička, co mi už daleko předtím vháněla slzy do oči. Pokaždé, když se v mém životě najde nějaký muž, a já ho mám opravdu strašně moc ráda a nechci o něj nějak přijít, tak si právě u něj říkám ten jeden kus textu písničky - "and the sun will set for you..." Nedokážu to vysvětlit, ale cítím, že to pro mě má docela hlobokej význam, když si tyhle dvě věci spojím dohromady.Teď si tu samou větu říkám i u Chestera.


Melanie C - Never Be The Same Again

Docela velká hvězda milénia, o které teď už tolik slyšet není. Je to sice něžňoučký popíček, ale mně se ta nahrávka stejně neskutečně líbí. Největší slávu si vydobila působením v kultivních Spice Girls.
Písnička o je o tom, že měla výborného kamaráda, co o ní věděl všechno a ona se mu vždy svěřovala. Chodila brečet k němu na rameno a on ji pokaždé poslouchal. jak už to ale bývá, zamilovala se do něj, ale dochází jí, že už to přátelství nebude nikdy jako dřív. No, jaká holka tyhle zkušenosti nemá? :-D

Tak a to je pro červenec kolem hudby vše. Doufám, že vás zaujalo aspoň něco :-).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře