TOP 5

7. září 2017 | 21.55 |
› 

Ahoj! Už hodinu se ukecávám, že sepíšu srpnovou hudební top 5. Místo toho jsem si četla článek u Rebarbory a zanechávala jí tam komentář a mezitím po očku sledovala Námořní vyšetřovací službu. Teď jsem se ale ukecala, sebrala papír s poznámkami z pod stolu, kde se válel a můžu se do toho pustit. Veselou zábavu přejí chobotničky, jak vždycky praví náš kuchař!

Angels & Airwaves - Everything's Magic

Když se v roce 20016 rozpadli Blink-182, Tom DeLonge nelenil a založil si tenhle band, který se opírá především o alternative rock. Bubeník Atom Willard hrál s The Offspring a baskytarista Matt Watcher s 30 Second To Mars. Song Everything's Magic je z alba I-Empire.
Jednou jsem jela do práce autobusem (jezdím pořád, jen chci zmínit přímo ten moment :-D) a přemýšlela, co si pustím. Na hudbu totiž vyuřívám v poslední době především Spotify, kde člověk může poslouchat, co si zrovna vzpomene, pokud má data. Nějak padl nápad na AVU a právě jako první písničku jsem si vybrala tuhle. Od začátku ji miluju, fakt moc! Přijde mi hrozně veselá a hrozně mi připomíná tvorbu starých Blink-182. Významově mi samotný text přijde dost o lásce, kdy někoho máte rád, ale zatím to je v platonické úrovni a je vám smutno, když jste sami.


Lucie - Srdce

Lucie vznikla v ČR v roce 1985 a fungovala až do roku 2004. Poté ohlásili konec, ale v roce 2012 se zase vrátili a na příští rok plánují další koncerty. Po rozpadu se David Koller věnoval sólové kariéře, ale P.B.CH. si společně s Robertem Kodymem založili vlastní skupinu - Wanastowi Vjecy, a jak je vám určitš známo, na svém účtě mají taky nemálo hitovek. Srdce je z alba Dobrá kočka, která nemlsá.
Taky máte tak hrozně rádi Lucii? Já ji mám hrozně ráda, ač nemám přímo naposlouchané jednotlié alba, to se přiznám bez mučení. Stejně je ale zbožňuju a jejich texty mi přijdou prostě skvělý a tenhle je obzblášť krásnej. Ještě mám moc ráda texty z českých rybníčků od Anna K. Tady se mi asi nejvíc líbí "Slunce rozpustilo třásně."


Kesha - Let 'Em Talk

Kesha, vlastním jménem Kesha Rose Sebert se narodila 1. března 1984. Více o sobě dala vědět, když si ji ke své spolupráci vybral Flo Rida. V osmnácti letech jí pomáhal zviditelnit se producent Dr. Luke, ale v říjnu 2014 se s ním Kesha začala soudit o to, že ji znásilnil, psychicky i fyzicky ji trýznil a až příliš zasahoval do podoby její výsledné hudby. Soudní spor ale prohrála s tím, že buď musí ukončit kariéru nebo pod jeho labelem vydat ještě dalších šest alb.
Let 'Em Talk je z jejího nového alba, které je čerstvé pár dnů a je už od samého začátku naprosto jiné, než její alba předešlé. Aspoň tak to teda psali v recenzi na musicserver.cz a já, jelikož její některé nahrávky mám fakt ráda (děsivé přiznání, co) jsem byla zvědavá a album si pustila. Právě tohle mě lapilo na první poslech a už víc jak týden mě prostě nechce pustit ze svých spárů! A mimochodem, jestli nemáte zrovna co poslouchat, tak to album je vážně dobrý a není to žádnej odpad, aspoň za mě ne!


The Lumineers - Ho Hey

The Lumineers lze řadit mezi folk-rockové kapely. Dali se dohromady už v roce 2002, ale na špici hudebního světa se dostali až teprve docela nedávno. Svoje první album ale vydali teprve v roce 2012 a byli díky němu nominovaní na Grammy Awards. Poslední album, Cleopatra, je z roku 2016.
Nějak víc jsem ji začla taky poslouchat cestou do práce a prostě mi nějak utkvěla. Pak jsem si našla ten text a láska byla na světě. Zase další, co si mě získala, zase další co pro mě má i textově fakt hluboký význam a mně je z toho textu vlastně trošku i smutno. Myslím si ale, že z rádia ji znáte snad úplně každý, takže žádný velký objev se tady nekoná :-D.


Suzanne Vega - Luka

Suzanne se narodila 11. července 1959 v Santa Monice. Je skladatelka, hudební producentka a folková zpěvačka. Luka je její největší hit. Tenhle song je jeden z prvních, který se zabývá zneužíváním dětí a domácího násilí.
Téma písničky neníc nijak radostné, ale já ji mám prostě ráda. Pamatuju si, že poprvé jsem o téhle zpěvačce slyšela před několika lety, když jsem se koukala na Noc s Andělem (mimochodem výbornej hudební pořad... nechápu, proč se tak skvělý pořady rušej) a ona tam byla jako hlavní host a přišla mi hrozně sympatická. Na nic si nehrála. Luku tam právě v mezičase pouštěli a já se zamilovala! :-D

Tak pro dnešní den konec a já doufám, že vás něco zaujalo :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře