My Christmas

25. prosinec 2010 | 11.08 |

Ráda bych vám tady popovídala o svých včerejších Vánocích, ale nebude to ještě všechno, protože dnes v půl 12 (tedy za hodinu) odjíždíme ještě ke druhé babičce pro dárky a bude tam i strejda s rodinou (tedy mámin bratr :D).

Každý rok prožíváme celkem poklidné a ničím nerušené Vánoce, ale včera jako by se něco zlomilo. Hned ráno se totiž Anni neudělalo dobře a vnitřek svého žaludku vyklopila v chidbě :/. V pohodě se to ve uklidilo a doufalo se, že už nic horšího nestane. Chyba. Táta vzal kominíčka, dal ho na skleněný talířek, když už byl kominíček zcela prohořený talířek pod ním prasknul, nikdo z nás si toho nevšiml, to až potom. Když už dá se říct hořel ubrus (z umělých vláken) táta se rozhodl to uhasit a hasil to zbytkama toho ubrusu XDDD. Takže jak to celé přikryl tou umělinou chytlo to ještě víc XD. No aby to nebylo všechno, napadlo ho tím ubrusem toho kominíčka zabalit a vynést ho ven do sněhu, jenže. To by ho ještě muselo napadnout že v tom ubrusu je díra, takže milý kominíček zůstal vesele na stole hořet dál XDD.  Nakonec se to ale vše v pořádku uhasilo, stůl se polil vodou, kdyby v něm bylo ještě něco žhavého, ubrus letěl do koše, protože v něm byla díra jako talíř a na stole je černý ohořelý flek XD. Mohli jsme tedy vesele slavit dál. Taťka zdobil stromeček a my všichni byli v obýváku a koukali jak zdobí. Zapomělo se na to, že se něco vaří na plotně - takže hrách přetekl. Toho jsem si všimla já až když voda byla po celém sporáku a tekla jak vodopády za sporák. Lítala jsem tam s mamkou s utěrkama od sporáku ke dřezu a spátky, abychom to vysušily, ale povedlo se. Díky bohu :D.

Potom den už klidným tónem plynul a směřoval k večeru. Přes den jsem většinu času strávila u televiza, hlídala kočky, aby neskákali po stromečku a tak, četla si knížku, ujídala cukroví a koukala na pohádky. Kolem čtvrté hodiny odpolední se začal chystat slavnostně stůl. Vyleštila jsem příbory a skleničky. Pěkně to i s ubrouskama rozmístila po stole. Mamka smažila kapra, řízky a já dodělávala salát. Kolem 17:45 jsme celá rodina usedli ke Štědrovečerní večeři. Táta nám načal šampaňské a mamka s taťkou měli pivo. Rozhodla jsem se zase po několika letech ochutnat kapra, tudíž mi ho mamka obírala. Musím říct, kapr mě překvapil. Byl vážně dobrý, nesmrděl blátem jak ho znám, prostě skvělé maso a možná mi to chutnalo víc jak ten řízek.

Po večeři, asi tak v 18:30 jsme všichni naskákali s taškama plných dárků do auta a odjeli k babičce na rozbalování. U babičky to bylo super, plno cukroví, toho domácího punče, babička si dala práci a udělala i jednohubky a chlebíčky, ke kterým se málo kdo hlásil jak jsme byli všichni nacpaní od večeře :D. Jediná já jsem běhala po obýváku a rozdávala dárky (baví mě to :)).

Když jsem vše rozdala dala jsem se do rozbalování dárků. Vybalila jsem krásnou zelenou hřejivou šálu, peníze, poukázku v hodnotě 500,- do C&A (ze které mám vážně radost), ovečku Shaun (byla mám přáním jak už dlouho, zbožňuju všechno s tou ovečkou 8), toastivač (takový ten ze kterého ty toasty vyskakují, což je super dárek 8) také jsem si ho přála, abych měla super snídaně a přání bylo vyslyšeno 8), dále jsem rozbalila kuchařku plnou moučníků (také jsem si přála, v poslední době mě takovéhle věci baví patlat, takže abych měla podle čeho tvořit :)), pod stromečkem jsem ještě našla úžasnou voňavku a krásně voňavý sprcháč :), co mi ovšem ale udělalo největší radost byl sypaný čaj z Oxalisu (už se těšííím mňami mňáááám), dárkový balíček ovocných čajů od Tekanné (součástí této super dárkové sady je ovocný čaj s lesními plody, pomerančový a vánoční... pomerančový jsem dopila před chvílí z hrníčku, který byl v této krabici také 8), ale uplně tu NEJVĚTŠÍ radost mám z čajové soupravy v japonském či čínském stylu. Nádherná čajová souprava - bílo černá a vnitřek je červený. Svítí mi oči ještě teď, když si jí vybavím 8).

Jenže potom jako by se radost Vánoc rozplynula. Bráchovi jsem se totiž dobré 2 měsíce vymýšlela s dárkem a potom jsem koupila naprosto krásnou koženou pánskou tašku přes rameno, nad kterou akorát s prominutím protáhl držku jestli si dělám srandu a pronesl, že kabelku nenosí a ani nosit nebude. Což člověka vážně zklame, kor když se mu s tím člověk vybírá, aby z toho měl vážně taky radost a potom vybere takovouhle pěknou tašku, která ještě k tomu nebyla nějaká obyčejná za 150,-, ale za pěkných 500,- :/. Měl mlčet, prostě měl. Už jen proto, protože tohle se prostě neříká a hlavně v tenhle čas ne navíc. On to zkritizuje jak nejvíc může a člověk od něj nevidí ani nějakou pitomou propisku, prostě nic. Ne, nejde mi odárek, ale jde mi o ten jeho strašnej přístup. Jelikož nemůže brácha spát, mamka mu dala nádherný levandulový polštář, nad kterým taktíž protáhl držku, řekl že to smrdí a že když se jde ještě zítra k druhé babičce bude se modlit za lepší věci.

Když jsme po tomhle incidentu dorazili domu, tak jsem si šla sednout za mamkou do obýváku. Sedla jsem si jak klubíčko neštěstí, protože mě to vážně zklamalo, protože tohle jsem nečekala. Řekla jsem mamce jak mě brácha zklamal a naštval a už jsem to nevydržela a rozbrečela se. Mamka říkala, že jí taky naštval. Potom tam přišel taťka a co se děje. Zavolal bráchu, takže ho ještě seřval. Mamku to pak taky rozbrčelo, ale myslim, že ne tak hodně jako me. Tudíž tam pak mamka s taťkou chodili kolem mě a uklidňovali. Dále mamka řekla jak mu v létě k 18 chtěla koupit nový foťák a po tomhle tedy leda tak nasrat. Načež jsem se rozhodla taky nad jednou věcí. K narozeninám mám od celé rodiny dostat notebook a tenhle pc stolní jsem mu měla dát, ale s tímhle přístupem mu nic nedám. Nezaslouží se to a i kdyby tady ten počítač měl klidně stát půl roku ezapnutý, prostě mu ho nedám :/. Takže vánoční večer byl úžasný, skoro celý jsem ho probrečela. Vážně mě to zklamalo, když to udělá někdo z vaší nejbližší rodiny a na tyhle svátky, je to hrozný :/. Díky bohu, už jsem n tom o hodně líp, ale jsem poučená pro příště.

Teď bych vám ještě ráda ukázala věci, které mi udělaly tu největší radost:):

tekanne
Tady je ta dárková safa Teeekanne čajů 8), i ten hrníček je moc pěkný :).

oxalis
Čaj z Oxalisu se jménem Šťastné sbátky, ještě jsem ho neměla, ale podle složení vypadá opravdu dobře. Je v něm několik druhů zeleného čaje, bílý čaj a rlzné ovoceee :P

cajova souprava1

cajovasouprava2
A co udělá největší radost čajovému maniakovi jako jsem já? Anooo, přesně takováhle nádherná souprava. O takovéhle čajové soupravě jsem naposledy mluvila před půl rokem a vážně jsem nečekala, že by si mamka take vzpoměla. Jenže ona si vážně vzpoměla což je super, už jen to, že si to vybavila po tak dlouhé době 8). Tu soupravu miluju na první pohled a dneska mamku pozvu na čaj :) :D.

BTW: A to je vše, ostatní až přijedem od babičky a ještě bych se chtěla omluvit, že to je tak dlouhé, tenč lánek. Omlouvám se :D...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: My Christmas mixx 25. 12. 2010 - 12:25
RE: My Christmas damn-girl 25. 12. 2010 - 21:32
RE: My Christmas pirate zombie 26. 12. 2010 - 16:25
RE(2x): My Christmas damn-girl 26. 12. 2010 - 21:58
RE: My Christmas chester 26. 12. 2010 - 16:59
RE(2x): My Christmas damn-girl 26. 12. 2010 - 21:59