My best friends :-D

26. listopad 2011 | 19.53 |

 Dneska vám nejdřív povím o mojich třech super kámoškách. O čem to tlachám? O svých učebnicích němčiny :-D. Učebnice pro samouky se mnou obývá pokoj už delší dobu a ve čtvrtek jsem jí a sobě dvě kámošky koupila v Luxoru, tedy dva díly cvičebnic německý gramatiky. Takže se do toho můžu vesele pustit, když mám i na čem trénovat. Jestli to všechno přelouskám, tak budu umět líp německy jak anglicky :-DDD. Taky jsem sama přeložila několik vět na prezentaci a dalo mi to sakra práci, protože na střední jsme překládaly jen věty typu "Ráno jsem vstal a nasnídal se." Takže texty o architektuře jsou pro mě dost těžký přeložit a jak řikám, dalo mi to práci. Nebylo to pro mě jednoduchý a pak se dovim, že skladba vět je uplně blbě. Tudíž to pak vede k tomu, že otravuju chudáka Maude, která má už takle práce dost. :/

Taky jsem si před x týdny koupila v Levných knihách knihu o fotografování. Brácha jich má plno, ale když se tomu chci věnovat, tak musim mít přece nějakou svojí ne? :-D. A tím focením to ale teď je docela problém, protože bratr má v čudu objektiv a na nový nemá a já se svým digitálem vyfotim ty klasický "deníkový" fotky na blog. Ale chci si koupit kompakt s výměnnými objektivy. Ono mi to zatim bude stačit, ale rozhodně mi přestává stačit ten digitálek :/. Na nový foťák se ale bude muset našetiř... navíc bych si chtěla koupit nový mobil, to má zase prozměnu vyhlídnou Blackberry, která se mi strašně líbí. Taky by se mi líbil Iphone, ale ten stojí přes 15 000 no :/. 

A dneska tady jsem celý den jen s tátou a bráchou. mamka totiž v 5 ráno odjela na vánoční trhy s kámoškou do rakouska a já pro ně ve tři v noci jedu autem na autobusový nádraží. Dopoledne jsem vytírala koupelnu a vstupní chodbu, pak korigovala zvířata, aby tam nelezly. Prostě zábava :-D. Odpoledne jsem si udělala kafe, který bylo extra hnusný a vůbec nechápu proč :/. Celý odpoledne tady mimo to poslouchám všemožnou hudbu a dneska se tady nejvíc střídaj My Chemical Romance a Sunshine. Je fakt, že MCR mi tady sakra dlouho nehráli a já  zjistila jednu pro vás nepodstatnou věc. Od MCR je mojí nejoblíbenější deskou The Black Parade a u Sunshine miluju album to nejnovější, tedy Karmageddon. Přijde mi takový klidný a navíc se mi u toho dělaj skvěle věci do školy, jelikož mě to nenutí skákat po pokoji a jančit. Ano, jsem blázen :-D. 

A teď vám ukážu ty knihy ať je tady vidíte :-D

friend

friends
Super úžasné němčiny :-D

friend2
A kniha  o focení :) 

Foto z DA od FraeuleinAbart

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: My best friends :-D maude 27. 11. 2011 - 22:56