My... glasses

3. březen 2011 | 21.59 |

Dnes odpoledne jsem byla na 2 hodinu odpolední objednaná k očnímu. Už jak dlouho mě totiž neuspokojoval můj zrak a navíc, aby toho nebylo málo, mě v poslední době nějak moc trápí bolest hlavy a to se snažím pít víc než co jsem kdy pila.
Moje obavy z brýlí se ukázali jako pravé. Po vyšetření, kterého jsme se bála a nakonec to vlastně nebylo ani tak strašidelný paní doktorka vynesla verdikt. Mám astigmatismus (tedy to samé čím trpí mamka). Co to je? Je to nesprávné zakřivění rohovek a světlo nedopadá na sítnici, tak, jak by mělo + mám ještě krátkozrakost na jedno oko.  Takže na jedno oko jsem vyfásla 0,5 dioptrie a na o půl víc. Díky astigmatismu také nebudu nosit brýle jen k pc a televizi, ale furt. Mělo by mi to totiž pomoct od bolestí hlavy No a jestli nepomůže, tak mě prý pošle k neurologovi, což byla další příjemná zpráva :/.
Ovšem, zda-li to budu mít stejné a nehodlá se mi to ani zhoršovat, tak ty brýle prostě budu nosit dobrovolně. Co jinýho mi zbývá taky že?:D.
Co se týče vyšetření - prvně se mě poptata jak to máme v rodině s těmahle očníma problémama. Odpověděla jsem tedy, že brácha i mamka nosí a babičky s dědama přirozeně :D. Potom mi koumalaněco v očích, takže jsem koukala na takový horkovzdušný balóny na louce, potom mi do očí svítila světlem.. což bylo vážně "skvěle" příjemný. Dále zkoušela, jak velké dioptrie nasadí. Prvně jsem se lekla, že ty písmenka jdou tak moc dobře ostře vidět xD. Po tomhletom vzala nějaký kapičky a začala "Musím vám změřit tlak v oku, takže vám do očí nakapu tyhle kapišky, ty vám znecitlivý rohovku... bude to trošku štípat." Jo trošku, to tak... slzy mi tekly jak hrachy. Opět mi po kapičkách svítila světlem do očí, tentokrát modrym a nějakým blbincem se mi toho oka dotkla, což jsem necítila díky tomu znecitlivění.

Po těchto zákrocích jsem vyfasovala papír na brýle a šla za mamkou do práce. Skonstatovala, že se v těch očích teď nějakou dobu nemám hrabat, že prý jak mám znecitlivěnou tu rohovku, tak si to oko můžu něčím lehce poškrábat. Vidina poškrábaného oka mě vyděsila na takovou míru, že jsem se až do večera rukama k očím nepřiblížila xDDD. To by k brýlím bylo tak vše.... až budu nějaké mít, určitě vám ukážu jaké. To se teda nemusíte bát xDDD.

Co dalšího k dnešnímu dni? Mám vypracovaný všechny okruhy na ekonomiku a účetnictví, takže mám svatej klid xD. = můžu se to začít všechno pomalu učit xDDD... Co dál? Snad jen jedno - ZÍTRA JE KONEČNĚ PÁTEK! xD
Jelikož jsem v poslední době ospalá, když chodím spát kolem půl 11, tak jdu spát už teď... dobrou noc tedy... a doufám, že vás článek o brýlích nijak zvlášť neunudil xD...

Foto z DA od itslacedinsick

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: My... glasses anwi 04. 03. 2011 - 10:02
RE(2x): My... glasses damn-girl 05. 03. 2011 - 08:39
RE: My... glasses pajenka®svetu.cz 04. 03. 2011 - 17:44
RE(2x): My... glasses damn-girl 04. 03. 2011 - 18:06