Requiem za sen (Requiem For a Dream)

30. květen 2012 | 18.38 |
› 

 Requiem za sen či Requiem For a Dream, jak se vám líbí víc je první film, který jsem viděla a Jaredem Letem. A viděla jsem ho už celkem dávno... cca před dvouma lety. 

Film byl natočen v roce 2000. V hlavních rolích můžeme vidět Jareda jakožto Harryho, jeho přítelkyni Marion, kterou hraje Jennifer Connelly a dále tady je ještě Harryho matka, tedy Ellen Burstyn, která hraje matku.

Příběh vypráví o Sarah Goldfarbové, která žije na Coney Island a bez problémů podlehá televizním pořadům. Zatímco hubne do jednoho televizního pořadu, tak její syn Harry má novou přítelkyni Marion. Harry se s Marion snaží čelit realitě, a tak utíkají společně do snů - samozřejmě za pomoci drog. Stejně na tom je i jejich společný kamarád Tyrone, který se živí prodejem drog, a tak nikdo z nich ani nemá nouzi o to dostat se k drogám. 
Jednoho dnes přichází Tyrone se skvělým nápadm - jelikož se ve městě už nedají sehnat drogy tak dobře, vycestují s Harrym na Floridu pro drogy na rozprodání a jejich vlastní potřebu. Marion zůstává ve městě a sama se potýká se svou vlastní drogovou závislostí. Další dějovou linku má zde i matka Harryho, která za honbou po dokonalé postavě, aby se vešla do šatů do televizního pořadu si nechává předepsat hubnoucí tablety a jelikož jí nestačí, tak začíná nekontrolovatelně dávky zvyšovat.

Obě dějové linky celkem 4 osob mají poté rychlý a drastický spát. Jak tos  nimi skončí se už můžete kouknout sami. 

Requeim za sen považuji za nejlepší film o drogách co jsem viděla. Hlavně se mi na filmu líbí, že tam je vidět hned několik druhů závislostí. Dále bych kladně hodnotila výstupy jednotlivých herců a smaotný soundtrack není také k zahození. Ba naopak, jak se film blíží konci a jsou tam jednotlivé rychlé střihy na všechny osoby a jejich osudy a do toho hraje ta hudba, tak člověku běhá mráz po zádech. Vlastně, z té skladby mi běhá mráz po zádech, i když jí slyším bez filmu a vlastně jí v poslední době nerada slyším. Vždy mi totiž připomene ten děsivý konec filmu. Viděla jsem ho už dávno, ale furt nemám odvahu si ho pustit znovu, poté co jsme ho viděla prvně a naposledy jsem měla psychiku jaksi pošramocenou. Má to opravdu silný děj a ještě silnější konec.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Requiem za sen (Requiem For a Dream) sayonara 30. 05. 2012 - 20:22
RE: Requiem za sen (Requiem For a Dream) anwiel 31. 05. 2012 - 00:07