Obchodník se smrtí (Lord Of War)

4. červenec 2012 | 16.02 |
› 

 Žánr: krimi, drama,thriller'
Premiéra: 2005
Délka filmu: 122 min

Režie: Andrew Niccol
Hudba: Antonio Pinto
Hrají: Nicolad Cage, Ethan Hawke, Jared Leto a další

Popis filmu si tentokrát půjčím přímo z csfd.cz jelikož já bych prostě lepší nenapasala ani kdybych se o to snažila 1000x.

Obchodník se smrtí je akční dobrodružný příběh podle skutečné události, který se odehrává ve světě mezinárodního obchodu se zbraněmi. Příběh filmu pojednává o pozoruhodných výkonech obchodníka se zbraněmi Yuriho Orlova (NICOLAS CAGE). Yuri, který se pohybuje v nejnebezpečnějších válečných zónách světa, hravě strčí do kapsy Interpol, svoje obchodní konkurenty a dokonce i zákazníky, mezi něž patří většina nejznámějších světových diktátorů. Jeho největším soupeřem se však nakonec stane vlastní svědomí

Můj názor:
Hrozně moc se mi líbí, že film je založený na skutečných událostech. Pokud film není totálně vymyšlený má hned pro mě mnohem větší význam. Ostatně téma nelegálně prodávaných zbraní v Africe je dosti bolestivé téma, o to víc se mi líbí, že se někdo našel, kdo se nebál a natočil o tomto tématu film. To že má film citlivé téma vysvětluje i to, že ho lidé od filmu nechtěli financovat.
Co se mi dále na filmu líbí? Při natáčení spolupracoval filmový štáb s opravdovými úřekupníky nelegálních zbraní, a tak je snímek o to věrohodnější. Dále další zajímavostí filmu je, že většina zbraních co ve filmu uvidíte jsou opravdové, žádné kopie, jelikož vyrobení kopií by bylo o dost dražší než nákup funkčních originálů. 

Tento film jsme si stahovala se skepcí, myslela jsem jak se mi nebude líbit, jak to v polovině vypnu. Opak byl ovšem úravdou. Umění režiséra mě naprosto vtáhlo do děje. Také má velice dobré herecké obsazení... Nicola Cage... do toho Jared Leto = moji oblíbenci - co chcete víc? :D Vlastně mě díky filmu dohnala zvědavost si na dané téma zjišťpvat něco víc. O to víc je pro mě děsivý, že se tohle ve světe opravdu děje. Film se mi tedy samozřejmě líbil a po dlouhé době nějaký film, na který mám chuť se liukat pořád a pořád a poříd a pořád. 

Nemáte-li v parném létě co dělat, přemýšlíte jaký film si pustit. A jestli ještě k tomu máte rádi téma překupníků zbraní a akční filmy s dobrýma herckýma výkonama a myšlenkou, tak na nic nečekejte a určitě se na film podívejte!

Ještě tomu chybí trailer:
nejde mi to bohužel vložit, tak snad si vystačíte s tímto ;) - http://www.youtube.com/watch?v=ke79K4bO4P8&feature=related
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře