Hello guys!

10. říjen 2012 | 21.15 |

Jsem se nějak nemohla poprat s časem abych sem napsala, ale ono se stejně nic moc novýho neudálo. Do školy už chodím, zdrává už jsem dá se říci dokonale.

Zítra mám školní a pracovní den. Kdo by to byl řekl, ale do práce se i těším. Vždycky když se těším, tak je pak nějakej problém, takže jsem zvědavá jak tohle dopadne :D.

Víkend jsem trávila pročítám článkama o focení. Naštvala jsem se a řekla si, že se prostě naučím fotit. Ponořila jsem se tedy do toho a studovala články o kompozici, hloubce ostrosti, cloně... no prostě vším tím základním. Ano, doteď jsem fotila jen tak bez nějakýho tušení jak se co nastavuje :D. Po přečtení článků mi je ale to základní jasný.
Hned v pondělí jsem tedy vzala bratrův foťák a vydala se na zrcadlovce vyzkoušet a skamarádit se s režimem manuálu. Docela mi to nastavování šlo. Ještě nemám úplně správný odhad na clonu a expoziční čas, ale to je teď už jen to tréninku... a ano mám ze sebe radost. Protože si tak říkám, že se mi ty fotky některé docela dařili na to, že jsem o tom neměla ani páru :D. A tak si tak řikám, že až se všechno tohle naučím vychytat, tak ze mě snad bude i génius! :D. A proto jsem se i rozhodla na našetření si na svojí zrcadlovku a hodlám se kvuli tomu strhat v práci jak šroub abych jí mohla mít co nejdříve.
Ještě jsem zapomněla dodat jednu věc. Ty fotky v pondělí jsem myslela, že se povedly, ale jak jsem je přemístila z foťáku do pc, tak byly rozmazaný. Pak jsem zjistila, že jsem si zrovna vzala ten jedinej objektiv, který nemá stabilizátor, chytrá já. Pro příště ale už vím!
Co se mého budoucího foťáku týče, tak chci určitě Canon, jelikož bratr má Canon, takže by byla i blbost si kupovat Nikon :D.

A taktéž jsem se včera dověděla, že musicserver.cz hledá nějakého pisálka na psaní novinek ze světa hudby, tak jsem jim napsala email, ale ještě mi od včera neodepsali. Kdyby to ale vyšlo, skákala bych tři metry do vzduchu a určitě bych si tím urazila kedlubnu! Navíc narozdíl od ipunku, kde jsme psala je prý tohle placené.... no a co víc si pak přát že? :D.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Hello guys! anna jade 14. 10. 2012 - 16:29