Halloween and another things

28. říjen 2012 | 13.23 |

Halloweenská nálada je všude kam se podíváš, a tak to včera přepadlo i mě a ujala jsem se vyřezávání svých dvou vypěstovaných dýní, které jsem opečovávala během celého letního období. Dýně jsem tedy měla hned dvě. Jednu obří, bohužel placatou, ale i tak použitelnou. Další byla maličká, pravidelná, ale bohužel jsem jí omylem předčasně urvala špatnou manipulací, a tak byla k jídlu nezralá, ale na výřez ideální.
Velikánská dýně se vyřezávala opravdu obtížně díky své až přílis tvrdé šlupce, a tak jsem zvolila obličej jednoduchý. Velkou dýni jsem taktíž během včerejšího odpoledne přetvořila na polívku, která dopadla naprosto báječně a všichni si mlaskali až na bráchu s taťkou (oni dva to okamžitě a bez ochutnání odsoudili).
Když jsem nasbírala všechny síly po výřezávání velké dýně a vaření, tak jsem skočila na dýni již zmiňovanou, dýni malou. Ta šla díky jemné šlupce vyřezávat krásně. Rozhodla jsem se tedy zkusit vyřezat tvora, kterého zbožňuju už dlouho... tím tvorem myslím Jacka Skellingtona. Oči a nos... to dopadlo dobře... jsem spokojená. Horší to bylo s jeho zubatou pusou... prostě to nešlo. Vzdala jsem to a udělala jsem mu pusu bez zubů, i tak jsem ale spokojená. Protože ty oči jsou prostě jeho! 8). Na výsledek se můžete mrknout zde (ještě je musím vyfotit ve tmě jak svítí):

Dneska jsem dopoledne taky využila taky k pobíhání po kuchyni. Rozhodla jsem se totiž upect muffiny. Jedny světlé vanilkové s kouskama léčné čokolády a druhé kakaové s kouskama čokolády bílé. Varianta druhá nebyl moc dobrý nápad. Čokoláda bílá není asi na pečení to nejlepší, jelikož se většina úplně roztekla. Ještě jsem je nechutnala, ale vypadají a voní báječně...  musím se pochválit... krásně vyběhly... ukázka:

A dál tady mám povídání na téma nakupování. Ano, zase a opět drogerie :D. Kousek od nás totiž otevřeli novou pobočku  Rossmanna a na všechno měli 10% slevu. Neberte to! Takže mám štětec na stíny (Essence) štětec na kouřové stíny (Essence) a zlaté stíny (opět Essence). Ty štětce jsme si plánovala koupit už dlouho, každý je chválí, že za tu úžasnou cenu jsou naprosto kvalitní a krásně jemné. No uvidíme... ještě jsem nezkoušela, ale dnes budu. Fotky zde :D:

com/albums/t240/billieka/PA280342.jpg" id="fullSizedImage" class="media">

PA280339.jpg

A co víkend? Víkend je fajn, užívám si ho. Včera odpoledne jsem strávila u tety. Umí dělat totiž nádherný doplňky z korálků a já to chci  zkusit, tak jsem si byla pro pár rad co budu potřebovat jako první a co se jak používá.
Musím se totiž přiznat, že jsem měla strach tam za ní jít sama  a být tam s ní sama. Jelikož jsme nikde spolu takhle sami nebyly. Já vim, je to ostudný, nijak jsem jí dřív nemusela, ale poslední rok si k ní snažím najít cestu, protože jsem zjistila, že není vůbec špatná a dá se s ní mluvit o čemkoliv a na ní je vidět, že je ráda, že jsme si ten svůj hloupej postoj rozmyslela a sakramensky se snažím s ní vycházet.
Vůbec ale toho včerejšího stráveného času s ní nelituju. Jak jsem se bála, tak jsme se vlastně dost dobře rozpovídaly. Otevřeně jsem s ní mluvila o její nemocné mamce (jak jsem tady už vyprávěla). Řekla jsem jí, že mě to mrzí a udělalo mi radost, jak se mnou mluvila otevřeně, Je to doktorka takže ví. Vlastně celou tu situaci se svou nemocnou mamkou bere hrozně statečně a musím říct, že na to téma i vtipkuje. Zjistila jsem, že jí hrozně moc obdivuju, jak to zvládá. Já bych to nedokázala. Jsem v tomhle hroznej měkota... ale myslím, že až to přijde a její mamka umře, tak až jí to vezme a je možný že se i složí... nedivila bych se.
Říkala, že když jí bylo 16 let, tak zjistila, že je se svou mamkou úplně rozdílná a snažila se od ní odpoutat což se jí povedlo a teď když ví, že mají obě na svůj vzájný vztah tak hrozně málo, tak se s ní snaží dát zase opět dohromady jako dřív a moc dobře ví, že už to nezvládá. Což mi přijde hrozně smutný. Vím, že se své rodiny a všech lidí kolem mě budu držet zuby nehty, protože nikdy nevím, co přijde.
U naše povídání jsme každá vypila 2 decky červenýho... a jak říkám... ani trošku toho včerejšího času nelituju a ráda bych, aby takových časů bylo víc, protože to bylo opravdu super. Nevím jak to bere ona, ale doufám, že stejně nebo aspoň podobně :).
Ač to totiž někdy nevypadá, tak jestli něco opravdu miluju tak svojí rodinu a všechny lidi kolem mě.

A dnes mě od 5 čeká porada v práci a plánování směn na listopad. Zas budu makat 2x týdne či víckrát jak mourovatá abych měla peníze na Vánoce.... kdo ví jestli ale nějaký budou xD.
A ještě bych vám chtěla ukázat dvě fotky Herouše (kocoura) a fotku Maggie :D.

Úvodní foto z DA od magpies7
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Halloween and another things boudicca 29. 10. 2012 - 15:57