I'm not german

8. leden 2013 | 16.50 |

Tak krásně to začalo, o to hůř to dopadlo.

V ekonomii cestovního ruchu jsem zodpověděla dobře 3 otázky ze 3, a tak mi s klidem v duši udělila zápočet. Poté přišla oprava geografie, zjistila jsem, že mi to uteklo o půl bodu, stačilo tedy dopsat jen třeba jednu věc a měla bych zápočet, dopsala jsem jich víc, profesorka byla spokojená. Měla jsem tedy splněný druhý rest dne. Poté jsme se vydaly s kámoškou do blízké restaurace posílit obědem a po obědě už nás čekala první část ze zkoušky z němčiny. Učila jsem se na to jako blázen a přísahám tady, že jsem to neflákala a věřila si. Chyba lávky, totálně mě zaskočilo, co mi přistálo pod nosem.
Nakonec jsem těch věz ze zadání přeložila celkem dost, na postup k ústatní části to bohužel nestačilo. To znamená jen jednu věc, za týden znovu a zopakovat test a poté ústní :/.

Na stranu jednu si říkám, že jsem toho přeložila tolik v co jsem ani na začátku testu nedoufala. Na stranu druhou, mě to štve. Věnovala jsem tomu dost času a stejně se nepovedlo. Vlastně, kdybych měla lepší slovní zásobu, tak s tím nemám problém. Na příště se tedy naučím víc slovíček, zopakuju si gramatiku, kouknu se na základní formulace k ústní části a ono to pujde.

A jak se mi nepovedla ta němčina, rozhodla jsem si něčím udělat radost. Už víc jak týden jsem si chtěla sehnat nějaký zápisník (né přímo diář - ten mám), kam bych si pdala své nápady na focení, své nápady na blog či třeba nějaké životní cíle. Dneska s emi povedlo něco takového sehnat :). Nejdřív jsem chtěla takový lepší s vycpanýma deskama, gumou a záložkou... všechny tyhle ale stály přes 250,- korun a to mi prostě bylo líto dát. Nakonec jsem ale sehnala sice s tvrdýma deskama, ale za to s tou gumou.. bohužel bez záložky v příjemné velikosti za velmi příjemnou cenu 70,-. Jsem vlastně spokojená.
 

Jdu se tedy na to vrhnout a jdu si tam zapsat první nápady a cíle :).

BTW: Dneska jsme s mamkou ráno v koupelně měli dobrou debatu :D
Mamka: Učila jsi se někdy na základce, tak jak se učíš teď?
Já: Pořádne jsem se začala učit až na střední a na vošce
Mamka: A víš, kde by jsi teď mohla být, kdyby jsi se učila uř na základce?
Já: Na doktořině? Na právnický?
Mamka: No, aspoň v příštím životě budeš vědět, že se máš učit hned :D

PS: Nic takovýho bych stejně nechtěla studovat :D. Ke všem nemocem a to i k rýme mám odpor, takže doktořina nepřipadá  v úvahu a při hodinách práva (na téhle škole s eučíme základy práva) usnínám  a ani trochu mě to nebaví, takže právnická by mě zabila určitě :D

Foto z DA od magnaen

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: I'm not german sigrun 08. 01. 2013 - 18:07
RE(2x): I'm not german damn-girl 08. 01. 2013 - 19:21
RE: I'm not german rebarbora 08. 01. 2013 - 18:38
RE(2x): I'm not german damn-girl 08. 01. 2013 - 19:20
RE: I'm not german tlapka 08. 01. 2013 - 19:49