Geishaaaa!!!

14. listopad 2010 | 11.12 |

Řeknu vám jak to všechno začalo. Asi před rokem a pár měsíců jsem s mamkou byla v knihkupectví. Narazila jsem tam na knížku a na obálce byl obrázek Geishy. Vzala jsem si jednu knížku a přečetla si obsah a o čem to je. Ta knížka mě zaujala, v té knize vyprávěla jedna Geisha svůh příběh jak se k tomuto dostala jak se z ní ta geisha stala a tak. Ten den jsem si ale knížku hned nakoupila, ale po pár měsících se tomu tak stalo. Tu knížku jsem okamžitě zhltla a od té doby patří k mým nejoblíbenějším. Také díky této knížce mě zajímá všechno možné o geishách a také bych se někdy ráda do Gionu ráda podívala.

Nedávno jsem se v novinách dočetla zajímavou věc. V Náprstkově muzeu je výstava o geishách a samurajích. Samozřejmě jsem tam chtěla hnedka jít a dnes se tomu tak stane. Konečněěěěě 8). Odpoledne ve tři hodiny odpoledne jedeme do centra prahy do Náprstkova muzeu na výstavu o Geishách. Strašně se těšim :). Určitě se o nich dovím zase něco nového :). Pak vám povím jaké to bylo.

Minulý týden přišel bráchův kámoš s tím jestli si může půjčit mou kytaru (na kterou mimochodem nehraju) , že na té své má prasklou dolní strunu a  já mám nějakou prostřední a že si to nějak vymění. Řekla jsem, že klidně, ale s tím že ho uškrtim jestli mé kytaře něco provede :D. Nakonec z toho vlastně sešlo a mě začalo lákat si něco brnkat na kytaru a něco se malinko naučit, když to vůbec neumím. Takže mi v jednom obchodě objednal sadu nových strun. Dneska by mi tu mou s novýma strunama měl přinést takže asi začne moje období hudebního virtuoza XD. Sama jsem zvědavá jak dlouho mě to bude bavit :D.

Hmmm, k tomu vypracovávání maturitních okruhů jsem se včéra vůbec nedostala. Né že bych měla něco jiného na práci to ne, jenže mě se prostě nechtělo :/. To je se mnou ta potíž. K takovýmhle věcem se strašně těžko dokopávám, ale když se mi to konečně nějakým zázrakem povede, tak se do toho dostanu a pracuju a pracuju a pracuju, ale nejdřív se do toho musím dostat. Zatím to ovšem nějak nejde.

Foto z DA od ezak

Tady máte ten obrázek, který je na obalu té knihy :). Ještě k něčemu se vrátím. Ty japonské jména co mají jsou úplně úžasné. Mají strašně pěkné významy. Snad bych i chtěla mít japonské jméno 8).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Geishaaaa!!! mixx 14. 11. 2010 - 19:28
RE(2x): Geishaaaa!!! damn-girl 14. 11. 2010 - 19:55