Botanická zahrada

9. květen 2013 | 21.45 |

Jelikož včera byl volný bez bez práce a školy a my s mamkou jsme ten čas chtěli nějak produktivně využít, tak jsme sebraly babičku a bratránka a vydali se společně na výlet dopražské botanické zahrady v Trójíi. Chtěli jsme především navštívit japonskou zahradu a poté i skleník Fata Morganu, kde zrovna probíhala výstava živých motýlů.

Blbý nápad č. 1 bylo vydat se autobuse. Jednak ty veškerý autobusy směr ZOO byly narvaný a jednak se všichni rozmysleli, že pojedoudo ZOO takže byla i zácpa. Na půl cesty autobusem z autobusového nádraží jsme to vzdali, vystoupili a došli to pešky.

Japonská zahrada byla opravdu nádherná a navíc tam probíhala či určitě ještě probíhá výstava bonsaí. Já mám hrozně ráda tyhle pidi stromečky a jednoubych si chtěla nějaký takový pořídit, takže jsem byla opravdu unešená. Samotnátato zahrada byla krásná, alemyslím, že v zahraničí jsou určitě i lepší. Byla tam chvilinku i jedna slečna oblečená za gejšu (nestihla jsem jí vyfotit) a vypadala v tom prostředí naprosto famózní a dodávala tomu úžasnou atmoséru!
A těch lidí cotam chodilose zrcadlovkama :D... neustálemi lítala hlava, která sledovala, kdo má jakou zrcadlovku :D. V této zahradě jsem seopravdu utvrdila v tom, že jednou tu úžasnou zemi jménem Japonsko musím navštívit, abych navštívila nějakou pravou původní japonskou zahradu 8)

Poté jsme to prošli do bylinkové zahrady, ve které jsme chvilku poseděli a vyrazilisměr Fata Morgana. Návštěva Fata Morgany ve sváteční denbyla velká chyba č.2. Ten skleník byl totiž totálně narvanej lidma a nedalo se tam hnout. Takže jsme to rychle prošli a mamka s babičkou, které tam byly poprvé a hrozně se tam těšili z toho vlastně nic neměly. Pamatujusi,že když jsem tam byla jeden zimní víkend s druhou babičkou a dědou, bratránkem a sestřenkou, tak tam bylo úplně prázdno až jsme se tam sami vlastně i báli. Vlastně iv tu zimu tam kvetlo víc rostlin a bylo to tam hezčí než teď.

Ze skleníku jsme to teda rychle vycouvali a vydali se na autobus. Když jsme procházeli kolem pokladen ZOO, tak tam byla u pokladen asi půl kilometrová fronta, tak jsme se s bratránkem smáli, že zvířata budou z tolika lidí na nervy a tygři se vzteky porvou :D
Autobusem jsme to vzalina tramvaj a tramvají na Náměstí Republiky, kde jsme se v obchodním cetru posilnili obědem a vyraziliopár metrů dál do Obecního domu na výstavy plakátů od Muchy, jenže tam byla fronta asi taky tak 20 m dlouhá, takže jsme to vzdali a šli se podívat okousek dálna farmářské trhy. Ty jsme si prohlídli a jelikož už jsme byli unavení ze všech těch lidí a tepla, tak jsme vyrazili směr domu. Hodily jsme s mamkou domubratránka a babičku a ještě jely na nákup potravin do nákupáku. Tam jsem mamku pozvala na fresh, prohlídly jsme siobchody s oblečením (ano mám opět dvě nové trika), nakoupily ty potraviny a již konečně vyrazily dom.

Byl to vlastně moc hezký a povedený den až na ty lidi, zklamalamě ta výstava Muchy,na kterou jsem se moc těšila, ale neviděla jí ač se na ní stále chystám. Také jsem moc ráda, že jsem už konečně viděla tu japonskou zahradu a ty bonsaje v ní 8)

A fotky teď tady zde:

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Botanická zahrada bitita 09. 05. 2013 - 22:16
RE(2x): Botanická zahrada damn-girl 10. 05. 2013 - 20:43
RE: Botanická zahrada anwiel 10. 05. 2013 - 20:11
RE(2x): Botanická zahrada damn-girl 10. 05. 2013 - 20:43
RE: Botanická zahrada anwiel 11. 05. 2013 - 21:29
RE(2x): Botanická zahrada damn-girl 11. 05. 2013 - 21:33