Moje kapka štěstí a povodně

2. červen 2013 | 21.28 |

kapkaMamka mi před týdnem po návratu z dovolené věnovala tuhle "kapku štěstí," kterou mi koupila. Musím říct (a nekecám), jsem ještě teď zt oho dárku fakt dojatá. Mám ráda, když si namě takhle někdo vzpomene a daruje mi nějakou malinkou blbost z lásky, která by měla nosit štěstí. A vzhledem k tomu, že mi začalo zkouškové se mi to bude opravdu hodit :)

Co mě čeká či co mám za sebou?
Musím splnit:
opravnou písemku z němčiny, čeká mě 4. 6., tudíž teď v úterý (učím se a snad mi to k něčemu bude... spíš se nutím učit a moc mi to nejde... v písemce jsem měla jen pár chyb, tak věřím, že s nějakým menším učenímbych to tentokrát měla napsat...)
- zkoušku z práva mě čeká 7. 6. (nevim jak se za středu a čvrtek stihnu naučit 25 otázek... spíš asi nestihnu :D)
- zkoušku z managementu cestovních kanceláří 19. 6., na učení budu mít cca 14dní, takže každý den vezmu dvě otázky = vcelku si věřím :)
- vypracovat úkoly do personálního managementu, které mi zajistí zápočet

Mám splněno
- zkouška z angličtiny (chválilamě, že jsem se prý zlepšila :))
- veškerý zápočty (až na ten personální management)


V Praze nám prší už asi 3 dny. U nás (okraj prahy s rodinnými domy) se nám tu zvedl potok asi o metr a ještě ráno tekla voda cca 5 cm nad lávkou. Teď se situace zlepšila a teče pod. Veškeré pole a zahrady, které jsou kolem potoků jsou ale vytopené. Jeden rybník nám stoupl asi o 30 cm a druhý o dobrý metr a stal se tak spíše řekou. Jaká je situace teď ale netuším, jelikož jsem byla s Luckym večer "monitorovat" jen ten spodní potok. Tak či tak, bydlíme vcelku na kopci, takže by nám nebezpečí hrozit nemělo. Máme ale starý dům a prosakují zdi ve sklepě = ráno jsme měli po celém skepě 2 cm vody.
Odpoledne jsem jeli do sousední vsi k babičce jelikož se vrátila z Maďarska. Tam jim přetekla hráz u rybníka, takže to kompletně zatopilo krásnou zámeckou zahradu + rodinné domy apod. pod rybníkem :/.... přikládám foto, jsouale bohužel jen mobilní kvality...

Náš spodní potok (foceno už večer):

Hráz a zámecká zahrada (park)... babička díky bohu také bydlí na kopci:

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Moje kapka štěstí a povodně boudicca 05. 06. 2013 - 14:59
RE(2x): Moje kapka štěstí a povodně damn-girl 05. 06. 2013 - 15:03
RE(3x): Moje kapka štěstí a povodně boudicca 05. 06. 2013 - 15:32