Lehká jako dech

22. září 2013 | 17.39 |
› 

Rok vydání: 2013
Režie: Vít Olmer

Toto vcelku čerstvé české drama vypráví příběh dvou kamarádek v pubertálním věku, které chtějí být dokonalé a krásné. Díky touze po dokonalosti vyzkouší všechno a začnou si pohrávat i s anorexií, která zatočí s jejich životy a s životy jejich blízkých. To jak dokáže být anorexie děsivá a že si nevybírá uvidíte právě ve filmu. Neuniknete ani scénám, kde figuruje bulímie nebo scénám, kde hlavní hrdinky polikají dámské tampony, aby zabránily hladu.

Můj názor: Film jsem dokoukala právě teď a musím říct, že pro mě bylo děsivý co lidi se sebou dokáží udělat v honbě za dokonalostí, především, když to jsou ještě děti. O filmu vím už delší dobu, ale až teď jsem si na něj udělala chvilku čas. Líbí se mi zpracování, líbí se mi, že tam je vidět, jak tahle nemoc postupuje a není jednoduchá. Některé scény mi ale přijdou přitažené za vlasy - viz. třeba drogy.

Pokud vás toto téma aspoň trochu zajímá, tak neváhejte a na film se koukněte... možná by se to mělo promítat cíleně na základních a středních školách...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře