Snad lepší? :)

6. listopad 2013 | 22.05 |

Předem bych vám moc opět všem chtěla poděkovat za podporu. Hrozně moc to pro mě znamená. V komentářích pod článkem, jsme vám neděkovala, tak vám děkuji zde. Ještě jednou - OPRAVDU MOC DĚKUJU ZA TAK PĚKNÉ SLOVA KAŽDÉMU Z VÁS!

Jak to vypadá s dědou? Myslím, že snad už můžu říct, že se nám děda lepší :). Od soboty mu dávají léky na aktivaci mozku a vypadá to v lepší zítřky a hlavně hodně nadějné.

Včera mi nečekaně odpadla škola díky netekoucí vodě v centru Prahy, a tak jsem ihned psala babičce, že když jde zrovna odpoledne k dědovi, tak půjdu s ní. Bylo vidět po telefonu ta její úleva, že tam nemusí sama. Ve mně se ale naopak odstartovala nervozita a udělalo se mi špatně od žaludku. Když jsem ho totiž viděla naposledy, tak jen ležel a nevnímal jak mu bylo špatně, hlavně měl neaktivní ten mozek. V neděli po prášcích byl sice už vcelku dobrý, ale doktoři nás napomínali, že může mít výkyvy a občas tedy může být i mimo sebe - právě proto jsem se tam bála jít, bála jsem se, že ho zase uvidím v tom hrozném stavu.

Nadešlo tedy úterní odpoledne a já se střetla v centru Prahy s babičkou a společně jsme vyrazily do nemocnice. Bylo mi špatně, opravdu jsem se bála. Ve výtahu jsem se babičce svěřila s tím, že asi budu vypadat jako zbabělec, ale je mi špatně a bojím se tam. Byla jsem tedy omluvena s tím, že počkám na chodbě a když bude vypadat dobže houkne na mě a já tam pujdu. Seděla jsem tam tedy na chodbě a bylo mi dobreku z toho, že jsme zbabělec všech zbabělcůa neodvážím se tam jít a taky z toho, jak teď musím vypadat před babičkou. Uběhlo asi 5 minut a babi na mě houkla s tím, že je v dobrém stavu ať tam jdu. S úsměvem a úlevou jsme se tedy zvedla a zamířila na JIPku. Oblíkla se do toho bezvaedného sterilního oblečku, nandala si návleky a vyrazila. Během mého převlékání babička vyprávěla o tom, jak mu říkala o mé návštěvě a uhrála to na to, že jsem se bála toho, že mě sestry nepustí. Načež prý děda pravil "Ty... Kája? Kde?"..."Je na chodbě, mám pro ní přijít?"... "Jo." Tak pro mě tedy zašla. Celá nervozní jsme vstoupila na pokoj načež ze mě padla za ten den úleva č. 2 - děda vypadal asi o 100% lépe než když jsem ho viděla prvně. Pozdravila ho a stoupla si vedle něj kousek od postele načež babička na dědu začla "Už je tady Kája :)" a on jak koukal do stropu a mě neviděl, jak jsem stála poměrně daleko tak říká "Kde? Nevidim." Přistoupila jsem teda blíž, aby mě viděl. Vypadal vážně dobře. Občas sice povídal z cesty ale vcelku normálně se s náma bavil a já tam skoro div neskákala štěstím kolem dokola že je v pořádku, teda realitivně. I doktor nám pak řekl, že je vidět, že prášky zabírají a sestřičky nám nemohli věřit, že domamoc nemluví, protože tady ani na chvilku nezavřel pusu. Mluvil kolikrát blbosti, ale to si prý podle doktora nemámke dělat starosti jelikož to je jen dobře.

Byly jsme tam tedy u něj asi 3/4 hodiny. Chudák ještě dtále neví o tom, že je v nemocnici a jelikož by jim neustále utíkal, tak je přivázaný - skoro celou návštěvu nás prosil ať mu dáme nůžky, aby si ty pásy přestříhal :D. Když pochopil, že s tímhle u babičky neuspěje, tak začal ukecávat na nůžky mě... prostě sranda. Jak kolikrát mluví blbosti, tak se nad tím člověk musí pousmát.
Nejsilnější okamžik ale nastal těsně před naším odchodem. Řekla jsem mu "Ahoj" a přejela mu svou rukou po jeho hřebu ruky a jak jsme to udělala on mě za tu ruku chytl a svojí rukou mě stiskl. V tu chvíli jsem měla co dělat, aby se mi nekutálely slzy štěstím po tváři, jelikožmi to přišlo jako takové "Jsem rád a děkuju, že jsi tady." Jo, ještě teď když to píšu, jsem z toho na měkko :D. Když babička tohle gesto viděla, tak měla v očích taky slzičky.

Zítra tam jde babička znovu. Já za ní v pátek jedu do soboty na noc ať tam furt není v baráku sama a v sobotu jedu opět do nemocnice i já. Řekla bych vám i o tom, jak to probíhalo na prvním školení na mé finanční poradenství, ale tenhle čas je pro mě nejhlavnější děda - o školení třeba zas příště. Já vím... neme,u tady teď o ničem jiném než o dědovi, ale pro mě to je teď to nejdůležitější na světě a ostatní jde aktuálně stranou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Snad lepší? :) sigrun 09. 11. 2013 - 15:41
RE(2x): Snad lepší? :) damn-girl 12. 11. 2013 - 20:19
RE: Snad lepší? :) mixx 10. 11. 2013 - 16:04
RE(2x): Snad lepší? :) damn-girl 12. 11. 2013 - 20:20