Vánoční povídání

25. prosinec 2013 | 21.39 |

christmasTak jak se všicni máte a jak jste si užili Štědrý den? Já báječně! Byl to opravdu moc pěkný den, akorát že mi nepřišel ani trošku vánoční a to díky počasí. No řekněte, 10°C a jasno se sluníčkem fakt není v téhle době normální!

Ráno jsme vstala a nasnídala se - tradičně 2 plátky vánočky s máslem posypané cukrem (miluju to tak) a k tomu domácí horké kakao! Po snídani se u nás normálně zdobí stromek, ale ten byl tentokrát hotový od minulého večera. Přesunula jsem se tedy do pokoje na dobalení dárku, což mi moc času nezabralo. Trvalo mi to jen něco málo přes půl hodinky. A dále televize - za mého neustálého nadávání, že tam nic nedávají. Přiznávám se - opravdu nemám ráda české vánoční pohádky :(. A pak už byl čas obědu = hrachovka (tentokrát z pytlíku), testnutí rybí polévky (zkouška jestli jí někdy budu s chutí jíst). Prokázalo se, že nikdy více rybí polívku do pusy opravdu nestrčím a to jsem se den před tím naučila jíst restované játra na cibulce. Fakt mi zachutnaly a to se nad játrama normálně křením :D. a jako poslední chod oběda byl kuba, kterého mám opravdu ráda a dělá se u nás jen na Štědrý den. Hehe, pak jsem si šla tradičně schrupnout (ano... přiznávám se - ze70% si po obědě nebo po návratu ze školy chodím lehnout a pospat :D). Ve 2 odpoledne jsme pak celá rodině (mamka, taťka, brácha a já) odešli procházkou k babičce a dědovi (za tím dědou co měl nehodu) hodinku tam poseděli, rozloučili se s tím, že dorazíme na dárky po večeři a šli zase domů.
A pak už takové to klasické (jako by to před tím klasické nebylo :D) okolo přípravy večeře. Večeřeli jsme před šestou a jako každý rok jsme měli salát bramborový, kuřecí řízky a smaženého kapra (všichni jedli kapra, krom bráchy... ten to nejí). U stolu každý rok držíme tradici, že nikdo během večeře nesmí vstanou od stolu. Kolem 7 jsme už odjížděli k babičce a dědovi na robalování dártků.

Tam jsem byla plná očekávání, protože dědovi v nemocnici ztratili jeho řetízek stříbrný s jeho znamením (je ryba) a já mu k Vánocům koupila nový a čekala jsem, jestli bude mít radost, jelikož se po tom ztraceném neustále sháněl a chyběl mu. Bohužel u stromečku reakce nebyla žádná. Má totiž 3x denně utlumováky, aby se nepřepínal a u stromku tedy už málem spal. Psala jsem tedy dnes babičce a ta říkala, že se mu moc líbí a hned si ho druhý den dával na krk. U stromečku mu pak taťka řekl, že jsme ho vybírala já a celý ten dárek jsem vymyslela já, a tak to na mě tak koula s úsměvem. Mám z toho ještě teď radost, že jsem mu mohla dát něco, co mu opravdu chybělo :)

A dnes jsme byli u druhé babičky s dědou, tetou, strejdou a bratránkem a sestřenkou. Poseděli jsme u nich, rozdali si další várku dárku a já se cítila jako ten největší idiot. Zapomněla jsem totiž svůj dárek pro babičku doma, Musím jí ho dát tedy až zítra, jelikož přijedou na oběd - mamka dělá husu :D.


 

A co jsem dostala já? Dohromady mám 3 knihy - Pravidla moštárny od Irvinga, kolem kterých chodím už asi dva roky. Viděla jsem to jako film a byla z toho unešen a teď mám konečně knížku! Pak mám Prostě spolu od Anny Gavalda - jedná se o román, to se taky hodí! :P :D A pak mám jednu o fotografování - Naučte se fotografovat krajinu a všechno je focené na Šumavě. Mám ráda Šumavu! 8). Dále jsem dostala úžasný zelený čaj s granátováým jablkem a kouskama pomeranče a chutná opravdu úžasně! A jedná se o kvalitní sáčkový čaj 8). Pak nějakou kosmetiku (řasenka, olejíček na kůžičku, korektor na přetahy laku a černou tužku na oči), bomboniéru, úžasnou červenou šálu, plyšovou ovečku co se dá rozložit na poštářek (takže už mám druhou takovou a vůbec mi to neva 8)) a pak tyhle úžasné naušnice, které jsem si sama vybrala! Jooo a ještě peníze! :)

nausnice

Tyhle Vánoce byly zvláštní. Před 2 měsícema mi mamka totiž koupila kabát a kabátovou bundu a říkala, že to mám k Vánocům a já souhlasila. Nečekala jsem proto k Vánocům vůbec nic a nic si ani nepřála, jelikož jsme byla hrozně moc ráda za bundu a bundu :D. Když se ale začínalo ukazovat, že nějaký dárky pod stromkem mít budu, začala jsem být opravdu napjatá. A můžu říct, že s emi to líbilo daleko víc než, když říkám, co bych si přála. Příští rok to tedy udělám stejně. Nic si přát nebudu! :D Jo a ta fotka nahoře, je by me! :D - si po 4 měsících jsme vytáhla provětrat svou zrcadlovkou :D

A co vaše Vánoce? Jak jste si je užili? :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vánoční povídání netty* 26. 12. 2013 - 01:38
RE(2x): Vánoční povídání damn-girl 28. 12. 2013 - 16:24
RE: Vánoční povídání boudicca 26. 12. 2013 - 11:10
RE(2x): Vánoční povídání damn-girl 28. 12. 2013 - 16:23
RE(3x): Vánoční povídání boudicca 28. 12. 2013 - 22:21
RE: Vánoční povídání mixx 28. 12. 2013 - 10:38
RE(2x): Vánoční povídání damn-girl 28. 12. 2013 - 16:22
RE: Vánoční povídání polie 29. 12. 2013 - 10:49
RE(2x): Vánoční povídání damn-girl 30. 12. 2013 - 10:47
RE: Vánoční povídání tlapka 30. 12. 2013 - 12:22