Banánové placičky

27. leden 2014 | 13.02 |

placickyMám pro vás snídaňový tip. Dnes jsem tento recept zkoušela poprvé a vážně mi zachutnal, navíc ke snídani je to zdravé plné ovoce a bílkovin a navíc i velice chutné. O čem je řeč? O banánových placičkách!

Suroviny:
1 banán
2 vejce

Doba přípravy je cca 20 minut a z tohoto množstvé budete mít 6 až 7 placiček a věřte, že se z toho opravdu chutně a dobře nasnídáte.

Postup:
V malé misce rozmačkáme vidličkou banán, rozklepneme vajíčka a přimícháme je k banánu. Nijak víc chutit toto těstíčko není nutné, protože samotný banán to osladí dost. Vezmeme si pánvičku (já použila tu přímo na lívanečky) a pomažeme jí trochu olejem (nemusí být, ale já trošku pomazala olivovým, aby se placičky netrhaly). Dále pánvičku zahřejeme a smažíme na mírném plameni, aby se nám placičky netrhaly. Poté smažíme už jako normální palačinky nebo lívance.

Co k takto připraveným lívanečkům? Můžeme je jíst samotné, nebo je posypat ořechy, postrouhat hořkou čokoládou... nápadů je opravdu hodně. Já jsem si vzala trošku bílého jogurtu, přimíchala do něj trošku medu na oslazení a přimíchala trošku skořice a takto uchuceným jogurtem jsem polila hotové lívanečky a na závěr jsem je ještě posypala sekanými mandlemi. Musím říct, že takto to bylo opravdu výborné :).

Myslím si, že jako snídaně to je úžasné a nemusíte se bát, že by to nebylo zdravé. Nutno říct, že se potom budete cítit krásně najedený :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Banánové placičky tlapka 27. 01. 2014 - 19:30
RE: Banánové placičky boudicca 27. 01. 2014 - 20:27
RE: Banánové placičky zlomenymec 28. 01. 2014 - 22:01
RE: Banánové placičky sigrun 30. 01. 2014 - 14:44