Oh... Jimmy

1. listopad 2010 | 19.52 |

Dnes je tomu rok co mi umřel můj kocour Jimmy (1. listopadu 2009). Nebylo mu ani rok a půl, když ho v tento osudný den porazilo auto. Táta ho 1. listopadu našel u silnice mrtvého, když jel dát věnce na hroby.

Byl to můj první ochočený kocour, kterého jsem kdy měla a proto mi je vždycky tak hrozně, když si na něj vzpomenu. Vždycky jsem si přála zrzavého kocourka a jednoho dne se povedlo.Ovšem se mnou vydžel jen jedny Vánoce, dvě léta, dva podzimy a jedno jaro. 

Někdo si může říct, že to byla jen kočka. Jenže pro mě to nebyla jen kočka. Pro mě to byl jedne z těch nejlepších kamrádů. který mi vrněl na klíně, když mi nebylo nejlép, který na ěm vrkal a mňoukal na pozdrav, když jsem se vrátila ze školy. Nechal se nosit klidně třičtvrtě hodiny. Byl to výjmečný kocour, první kočka z rodiny, která si uměla otevřít všechny dveře a tímto způsobem i sám věnčil našeho psa na zahradě. Když běhal po zahradě sám prostě otevřel vchodové dveře, aby pes mohl z baráku a nebyl na zahradě sám. Tahle kočka byla vážně inteligentní a neříkám to jen proto, protože bych ho ěmla tak strašně ráda. 

Nikdy nezapomenu na to jak se ztratil a neukázal se doma asi 4 dny. Ten týden jsem zrovna byla nemocná, a tak jsem nechodila do školy. Po 4 dnech mě v noci asi ve 3 hodiny ráno vzbudilo mňoukání. Vyběhla jsem na balkon jelikož balkon je spojený s mým pokojem a on tam byl. Jimmy se vrátil. Běžela jsem dolu mu otevřít a jen v té noční košili jsem tam stála na terase šťastná a konečně ho zase po 4 dnecz držela v náručí a bylo mi naprosto fuk, že je venku zima a že já jsem nemocná a nemám ani boty. Mně vlastně v tu chvíli ani zima nebyla. A potom se asi 14 dnů bál jít i na zahradu, že se zase ztratí. A po třičtvrtě roce ho srazilo auto a on umřel. Nebyl potrhaný, neměl otevřenou ránu, taťka ho vzal domů a já se na něj musela jít kouknout, abych jim uvěřila, že je vážně mrtvý. On vypadal jako když jen spinká. Jo teď mi tady tečou slzy, přiznávám se. S tou jeho smrtí jsem se srovnávala strašně dlouho a ještě 14 dnů potom jsem slyšela jako kdyby tady mňoukala kočka, jako kdyby mňoukal on. Slyšela jsem si škrábání na dveře, ale on to nebyl. Byly to jen mé výplody fantazie.

Protože on už je mrtví. On už je mrtví asi rok. Měla jsem tě ráda Jimmy a vždycky budu a ač mám teď vně nové kočky, pamatuj jedno. NIKDY NA TEBE NEZAPOMENU...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Oh... Jimmy mix* 01. 11. 2010 - 21:03
RE: Oh... Jimmy mixx 02. 11. 2010 - 22:01
RE(2x): Oh... Jimmy damn-girl 03. 11. 2010 - 16:52