Bohatý táta chudý táta: Robert T. Kiyosaki

1. březen 2014 | 18.00 |
› 

Really good book! Rich dad poor dad...Robert T. Kiyosaki a Sharon L. Lechter - Bohatý táta chudý táta

Konečně mám dočtenou první knihu za tento rok! Dočetla jsem jí právě dnes, tak napíšu recenzi dokud mám pocity ke knize čerstvé :)

Přeloženo z anglického originálu Rich dad poor dad
Přeložil Turija Kempe
Nakladatelství Pragma
Vydáno v roce 2001

Celý název knihy je Bohatý táta chudý táta - co bohatí učí své děti a chudí a střední vrstvy ne, jak už možná název napovídá, kniha se točí kolem financí. V celé knize nás pan Kiysoki učí, jak co nejlépe nakládat s vlastními penězi. Učí nás pochopit, co jsou pro nás aktiva a co pasiva. Vypráví své příběhy na cestě za bohatstvím a svěřuje se nám s jeho vlastní ozkoušenou obchodní taktikou. Kniha se tedy hodí pro každého, kdo se chce přiučit financím a stát se finančně nezávislým přičemž nechce celý život běhat v tzv. "krysím závodu" (význam tohoto slovního spojení se dočtete v knize, nebudu napovídat).
Že se bojíte číst o financích, protože se bojíte že tomu nebudete rozumět? V případě této knihy se nemáte čeho bát. Kiyosaki v knize vyučuje pomocí lehoučkých příkladů a některé věci jsou v knize vysvětleny i pomocí lehoučkých nákresů. Chcete se tedy něčemu v této oblasti přiučit? Najděte si tuto knihu co nejrychleji,

A jaký je můj názor na knihu? Nelituji ani jedné jediná minuty, které jsem nad knihou strávila, protože musím uznat, že jsem se spoustě věcí přiučila. Prvně jsem se bála, abych knize porozuměla, jak jsem ale již říkala výše, není se čeho bát. Celá kniha je opravdu jednoduše napsána s úžasnými vysvětlivkami. Dalším plusem je to, že je kniha napsána opravdu poutavým stylem. Musím pochválit autora, na to že píše o takovém nezáživném tématu je to neskutečný vypravěč a bavič! Co bych závěrem chtěla říct? Myslim si, že tuto knihu by si jednoho dne měl přečíst snad každý.

Zpět na hlavní stranu blogu