Až jednou budu bydlet

13. březen 2014 | 14.22 |

Už několik let si představuji, jak bude vypadat jednou moje bydlení. Hrozně dlouho jsem se nemohla najít v tom, co se mi vlastně v bydlení líbí, jednou mi ale svitlo. A od té doby se mi můj vysněný dům ve vlastní mysli více a více zabarvuje a utváří. K článku jsem se inspirovala u Sigrun a jejího článku s Ikeou.

Asi to jedou pro představu vybuduju v Simíkách, abych si zhmotnila ten svůj sen. Jak chci teda bydlet?

Začneme u zahrady? Dobrá, začneme u zahrady. Svou zahradu si představuji světlou s né moc velkými stromy, ale spíše keříky. Měla by tam být bylinková zahrádka a někde v rohu zahrady příjemné posezení s grilem, u posezení by měla být tzv. pergola, na které by visely převislé kytky v květináčích a venkovní nábytek by měl být dřevěný. U plotu by měly být keříky a kytky, které by měli být na kopečcích s mulčovací kůtou. V zahradě nechci betonový chodník, ale poskládaný z kamenů a nemusí to být souvislá cesta z kamenů, ale kameny můžou být v trávníku položeny volně a né přímo vedle sebe, ale tak aby utvářely "cestičky" po kterých se dá chodit. Také by se mi na zahradě líbila velká terasa z masivního dřeva, na kterou by byl vchod velkýma prosklenýma dveřma z obýváku. A před terasou, když se sejde dolů do zahrady by měl být bazén.

Teď k domu. Sním nad nízkoenergetickým domem, jenž by byl hodně prosklený... abyste i doma měli pocit, že jste uprostřed zahrady. Asi by měl mít dřevěné obložení, aby do té krajiny lépe zapadl a měl by mít plochou střechu. Dřívě se mi to nelíbilo tento styl stavby, ale čím dál více se k tomu začínám přiklánět, protože těmto domům velká část prosklených zdí sluší :D.
Vybavení celého domu by mělo být spíše venkovské.... severský styl klidně. Žádný moderní lesklý design. Nechci ani pestrobarevné zdi ve stylu červená kuchyň a fialový obývák, ale spíše tlumené světle hnědé až krémové zdi s dřevěnou podlahou a světlým dřevěným nábytkem... klidně masiv. A hlavně - interiér by měl být vzdušný a né moc přeplácaný. A schodiště, bok s chodiště by měl být využit jako knihovna pro knihy 8). Proč tlumené světle hnědé nebo krémové zdi či obklady? Neokouká se to hned, vypadá to elegantně, vzdušně a kdykoliv můžete změnit barvu doplňků, protože právě barva doplňků celý interiér projasní. A líbila by se mi tam oddělená pracovna s prosklenou střechou nebo jen střešními okny 8).

Takto by měl vypadat můj vysněný dům a já doufám, že jednou takový budu moct mít 8). Líbil by se mi u lesa nebo třeba na kraji klidného předměsti a rozhodně bych ho chtěla v ČR, protože chci být své rodině stále na blízku.

Inspirační obrázky (nechci to přesně podle nich)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Až jednou budu bydlet toulanipavucinou 13. 03. 2014 - 18:42
RE(2x): Až jednou budu bydlet damn-girl 15. 03. 2014 - 10:39
RE: Až jednou budu bydlet boudicca 15. 03. 2014 - 21:36
RE: Až jednou budu bydlet sigrun 16. 03. 2014 - 13:15