Návštěva u tulipánů

1. květen 2014 | 14.54 |

Amsterdam Canal by scoiattolissimoJsou na světě hned tři města, které mi přirostly k srdci a já se do nich vždycky hrozně ráda vrátím. Na prvním místě je Praha, na druhém Berlín a pak Amsterdam. Právě do Amsterdamu dnes k večeru vyrážím a vracím se v neděli dopoledne.

Hrozně moc se tam těším! Jednou už jsem v tomto městě byla před pár lety a naprosto jsem si ho zamilovala nejen pro svojí atmosféru. Když se teda naskytla příležitost jet tam znovu, tak jsem ani minutu neváhala. Bylo to dlouhé čekání, čekání asi tři měsíce na den D a ten právě dnes nastal. Jedu tam společně s babičkou a dědou. Minule jsem tam byla s mamkou a to jsem byly jen na den, ale i tak to bylo moc hezké. Mezi nejsilnější zážitky, co jsem si při poslední a vlastně zároveń i první návštěvy tohoto města patří návštěva domu, ve kterém žila Anna Franková. Navíc jsem v té době měla jen klasický digitál, ale teď mám zrcadlovku... hodlám si to tedy nehrozáně užít i po fotografické stránce! 8)

Jak jsem říkala, vyrážíme dnes večer a budeme tam zítra ráno. Mezi nejhlavnější návštěvy pátečního dne bude patřit návštěva skanzenu s větrnýma mlýnama a v odpoledním hodinách Amsterdam osobně. Poté se vydáme na hotel, kde budeme přespávat. Další den, tedy v sobotu, navštívíme obrovský park, který je plný tulipánů a dalších jarních kytek a je otevřen právě jen v tuto roční dobu. Dále tam je návštěva i dalších míst, ale na tyhle se těším nejvíce a je mi úplně jedno, že už jsem je jednou viděla. Jediná věc, na kterou senetěším je smrad trávy po celém Amsterdamu. To je fakt děs a hnus! :D

A já si jd pomalu dobalit věci, abych už byla plně připravené k odjezdu. Teště se na fotky a v neděli AHOOOJ!

Foto z DA od scoiattolissimo

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Návštěva u tulipánů tlapka 01. 05. 2014 - 20:20
RE: Návštěva u tulipánů maude 02. 05. 2014 - 11:55
RE: Návštěva u tulipánů sigrun 06. 05. 2014 - 16:09