Nizozemí - první den zájezdu

5. květen 2014 | 17.11 |

Rozhodla jsem se napsat menší report o mé návštěvě Nizozemí a jelikož je to delší článek než jsem předpokládala, tak je rozdělená na páteční a sobotní den. Samozřejmě je i doplněný vlastními fotkami, které jsem během zájezdu pořídila. Pokud chcete vidět celé album fotek, tak máte možnost na mém FB profilu (album je nastavené jako veřejné, a tak byste neměli mít s prohlížením problém. Kdyby jo, napiště mi!

Naarden:
V Nizozemí jsme byli už po 5 hodině ranní a v 6 ráno jsme již společně se zbytkem zájezdu bloudili po prvním navštíveném městě. Naarden je historické město, ve kterém je pohřben náš J. A. Komenský. Celé město je obehnáno vodním příkopem a styl tohoto vodního příkopu je úplně stejný jako obranný systém terezínského tábora.
Ač jsme byli ve městě hodně brzo, tak se mi hrozně líbilo, protože mělo úžasnou atmosféru a možná to bylo způsobené tím, že se po městě ještě nepohybovali žádní obyvatelé, a tak se dalo město naprosto krásně a nerušeně projít. 

Volendam – další město, jež jsme měli v nabitém pátku na seznamu. Na toto město jsem se vlastně ani nijak zvlášť netěšila, ale poté co jsme vylezli z uličky u moře, jsem propadla nadšení. Musím říct, že byl vždycky můj sen vidět jiné moře než na té jižní straně Evropy. A právě toto moře mě vůbec nezklamalo a ještě na něj teď vzpomínám a v tu chvíli mi bylo úplně fuk, že tam je hrozná zima a nehorázně tam fouká vítr. Myslím, že jsem v sobě objevila novou lásku – lásku ke studeným mořím, protože vypadalo úplně jinak než to, u kterého se povaluji snad každý rok. A celé to město bylo nádherné... malé a útulné s obyvateli, kteří se na vás už z dálky smáli.
A život v jednom z těch řadových domů, které stáli hned přes cestu naproti moři a měli nádherný výhled na to celé otevřené moře by byl určitě úžasný! V tomhle městě bych si opravdu dokázala představit svůj život.


Alkmaar – do tohoto města jsme přijeli už v odpoledních hodinách a čekala nás zde zajímavá věc. V tomto městě totiž i v dnešních dobách (teda především pro turisty) probíhají klasické holandské sýrové trhy. Na place mezi asi stovkou sýrů se dohadují o nákupu jednotlivých sýrů a běhají tam i ti s kšírama, na kterých je zavěšená taková ta dřevěná podlážka a nosí tak sýry to hlavního centra obchodu. Další věc, která se mi líbila bylo, že tam i po kanálech jezdili lodičkou a převáželi sýry, tak jako dřív. Jen byla škoda, že díky těmto trhům bylo celé město narvané turisty a nedalo se tam v klidu projít.

Zaanse Schans – předposlední zastávkou pátečního dne byla návštěva skanzenu, kde jsem byla i  před dvouma rukama. Člověk si tam může prohlédnout holandskou architekturu, ve které se žilo dříve. Hlavním tahákem do tohoto skanzenu jsou jak jinak staré větrné mlýny. I jako naposledy nám na toto místo vyšlo špatné počasí, i když ono bylo to studené počasí celý pátek. Dají se tam pořídit i klasické suvenýry v podobě dřeváků, větrných mlýnů apod. Dále tam mají ale i sýry, které si přímo ta, vyrábějí podle starých postupů.
Jak říkám, toto místo už jsem navštívila, takže mě nijak nepřekvapilo. Návštěvy ale nelituji a klidně bych tam šla zas.

Amsterdam – to byla asi hlavní zastávka pátku. Mrzí mě však, že bylo málo času a my se nedostali k Amsterdamským kanálům. Mám tedy pocit, že jsem nezískala tu správnou náladu, jako jsem jí měla minule. Tentokrát jsem ale zažila vyjížďku po grachtech, a tak jsme si to aspoň nějak vynahradila. Tak či tak, Amsterdam je krásné město a určitě stojí za navštívení. Chtělo by ho ale navštívit na víc dnů než jen jeden.

Sobotní den čekejte v dalším článku. Snad ho sepíšu ještě dnes :D. Nutno říct, že v pátek bylo vcelku obtížné fotit, protože dopoledne byla skoro bílá obloha a to se prostě nedalo. Mám teda daleko míň fotek než bych chtěla :(.


 


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nizozemí - první den zájezdu maudě 05. 05. 2014 - 19:39
RE(2x): Nizozemí - první den zájezdu damn-girl 07. 05. 2014 - 17:17
RE: Nizozemí - první den zájezdu boudicca 06. 05. 2014 - 22:27
RE(2x): Nizozemí - první den zájezdu damn-girl 07. 05. 2014 - 17:19
RE: Nizozemí - první den zájezdu netty* 08. 05. 2014 - 14:58
RE: Nizozemí - první den zájezdu tlapka 09. 05. 2014 - 14:40
RE: Nizozemí - první den zájezdu sigrun 12. 05. 2014 - 09:32